×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bombardier zwolni 2500 pracowników


Bombardier ogłasza, że zamierza zmniejszyć liczbę pracowników w swojej spółce lotniczej o 2500, czyli o 11 proc. z powodu skutków pandemii COVID-19.


David Coleal, prezes Bombardier Aviation, powiedział w notatce, którą Reuters przekazał pracownikom w związku ze zwolnieniami, że firma stoi teraz przed trudną decyzją o dostosowaniu wielkości swojej działalności.

- Biorąc pod uwagę zarówno zakłócenia w naszym łańcuchu dostaw, jak i prognozy dla całej branży, donoszące o 30-proc. spadku dostaw jednostkowych z powodu pandemii rdr. - dodał Coleal.

Wiadomość przychodzi kilka dni po zamknięciu umowy Bombardiera z Mitsubishi o zakupie programu CRJ. W innych sektorach działalności, Bombardier jest w trakcie sprzedaży swojej działalności kolejowej grupie Alstom we Francji. Po jej zakończeniu, Bombardier opuści firmę wyłącznie jako producenta samolotów biznesowych.

Zapytany o wskaźniki produkcji podczas COVID-19 rzecznik Bombardier Aviation, Mark Masluch, powiedział, że firma zaczyna ograniczać produkcję, ale nie podawał szczegółów.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Maszynowców i Pracowników Przemysłu Lotniczego powiedziało, że redukcja miejsc pracy dotknie 717 członków w Montrealu, którzy korzystają z awaryjnych subsydiów płacowych wdrożonych przez rząd kanadyjski, aby pomóc w problemach finansowych spowodowanych przez COVID-19.

gość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie