Bombardier zwolni 2500 pracowników

8 czerwca 2020 11:30
Bombardier ogłasza, że zamierza zmniejszyć liczbę pracowników w swojej spółce lotniczej o 2500, czyli o 11 proc. z powodu skutków pandemii COVID-19.
Reklama
David Coleal, prezes Bombardier Aviation, powiedział w notatce, którą Reuters przekazał pracownikom w związku ze zwolnieniami, że firma stoi teraz przed trudną decyzją o dostosowaniu wielkości swojej działalności.

- Biorąc pod uwagę zarówno zakłócenia w naszym łańcuchu dostaw, jak i prognozy dla całej branży, donoszące o 30-proc. spadku dostaw jednostkowych z powodu pandemii rdr. - dodał Coleal.

Wiadomość przychodzi kilka dni po zamknięciu umowy Bombardiera z Mitsubishi o zakupie programu CRJ. W innych sektorach działalności, Bombardier jest w trakcie sprzedaży swojej działalności kolejowej grupie Alstom we Francji. Po jej zakończeniu, Bombardier opuści firmę wyłącznie jako producenta samolotów biznesowych.

Zapytany o wskaźniki produkcji podczas COVID-19 rzecznik Bombardier Aviation, Mark Masluch, powiedział, że firma zaczyna ograniczać produkcję, ale nie podawał szczegółów.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Maszynowców i Pracowników Przemysłu Lotniczego powiedziało, że redukcja miejsc pracy dotknie 717 członków w Montrealu, którzy korzystają z awaryjnych subsydiów płacowych wdrożonych przez rząd kanadyjski, aby pomóc w problemach finansowych spowodowanych przez COVID-19.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy