×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pakiet stabilizacyjny Lufthansy zaakceptowany


Na poniedziałkowym (1.06) posiedzeniu Rada Nadzorcza Lufthansy zagłosowała za akceptacją pakietu stabilizacyjnego oferowanego przez niemiecki rządowy fundusz WSF, zgadzając się tym samym na warunki przedstawione przez Komisję Europejską.To była bardzo trudna decyzja, ale po długiej dyskusji zgodziliśmy się na propozycję. Rekomendujemy, by nasi udziałowcy zrobili to samo, nawet jeśli będzie to w rezultacie wymagać istotnego wkładu w stabilizację firmy. Należy podkreślić, że droga, stojąca teraz przed Lufthansą, będzie niezwykle trudna - powiedział Karl-Ludwig Kley, przewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Lufthansa AG. 


- Stabilizacja sytuacji finansowej Lufthansy nie może być celem sama w sobie. Wraz z niemieckim rządem musimy działać na rzecz obrony naszej pozycji jako światowego lidera rynku lotniczego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym w proces stabilizacyjny i podzielającym naszą perspektywę, w tym naszym klientom, pracownikom i udziałowcom. Nie rozczarujemy ich i dołożymy wszelkich starań na rzecz utrzymania konkurencyjności i rozwijania Grupy w przyszłości - dodał Carsten Spohr, przewodniczący Rady Wykonawczej Deutsche Lufthansa AG. 

Po zaakceptowaniu pakietu przez władze firmy, zgodę wyrazić muszą jej udziałowcy oraz instytucje antymonopolowe.gość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie