Pakiet stabilizacyjny Lufthansy zaakceptowany

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 czerwca 2020 08:51
Na poniedziałkowym (1.06) posiedzeniu Rada Nadzorcza Lufthansy zagłosowała za akceptacją pakietu stabilizacyjnego oferowanego przez niemiecki rządowy fundusz WSF, zgadzając się tym samym na warunki przedstawione przez Komisję Europejską.
Reklama

- To była bardzo trudna decyzja, ale po długiej dyskusji zgodziliśmy się na propozycję. Rekomendujemy, by nasi udziałowcy zrobili to samo, nawet jeśli będzie to w rezultacie wymagać istotnego wkładu w stabilizację firmy. Należy podkreślić, że droga, stojąca teraz przed Lufthansą, będzie niezwykle trudna - powiedział Karl-Ludwig Kley, przewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Lufthansa AG.


- Stabilizacja sytuacji finansowej Lufthansy nie może być celem sama w sobie. Wraz z niemieckim rządem musimy działać na rzecz obrony naszej pozycji jako światowego lidera rynku lotniczego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym w proces stabilizacyjny i podzielającym naszą perspektywę, w tym naszym klientom, pracownikom i udziałowcom. Nie rozczarujemy ich i dołożymy wszelkich starań na rzecz utrzymania konkurencyjności i rozwijania Grupy w przyszłości - dodał Carsten Spohr, przewodniczący Rady Wykonawczej Deutsche Lufthansa AG.

Po zaakceptowaniu pakietu przez władze firmy, zgodę wyrazić muszą jej udziałowcy oraz instytucje antymonopolowe.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama