Kraków: W maju 116 pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 czerwca 2020 11:31
10 komentarzy
W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 116 pasażerów, to blisko 100 proc. mniej w stosunku do maja 2019 roku.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 1,53 mln pasażerów, czyli o 1,52 mln. mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

- Wszyscy mamy nadzieję, że maj to ostatni miesiąc z tak nietypowymi danymi statycznymi, bo przecież Kraków Airport przed pandemią był tętniącym życiem miejsce łączącym ludzi, różne języki i kultury, wiele segmentów nauki czy biznesu. Miejscem pełnym pozytywnych emocji pasażerów lecących na wypoczynek, do pracy oraz tych powracających do domu, w rodzinne strony - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Od dzisiaj wracamy. Na nowo budujemy siatkę naszych połączeń, odtwarzamy tak dobrze zapamiętany obraz krakowskiego lotniska zgodnie z nowymi wymogami sanitarnymi. 1 czerwca pozostanie dla Kraków Airport radosną i symboliczną datą, powrotu miejsca pełnego ruchu, komunikacyjnego serca Krakowa i Małopolski. Po 2,5 miesięcznej przerwie zostały wznowione loty pasażerskie. O godzinie 7.50 wystartował samolot PLL LOT do Gdańska - dodał.

1 czerwca wznowione zostały krajowe połączenia lotnicze. Tym samym ponownie zainaugurowane zostały codzienne rejsy z Krakowa do/z Warszawy i Gdańska.

W trosce o bezpieczeństwo epidemiologiczne pasażerów i konieczność utrzymania dystansu społecznego, zmienione zostały dotychczasowe procedury. Na teren terminala mogą wejść tylko pasażerowie po okazaniu kart pokładowych oraz osoby zapewniające niezbędną asystę. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego wszystkim pasażerom przy wejściu do terminala mierzona jest temperatura. W tym celu zainstalowane zostały bramki mierzące temperaturę. Wystarczy przyłożyć nadgarstek do odpowiedniego czytnika i w kilka sekund można przekroczyć bramkę. Dla wspólnego bezpieczeństwa w całym terminalu wprowadzono oznaczenia oraz wygrodzenia pomagające zachować dystans między wszystkimi użytkownikami. W terminalu ogólnodostępne są także płyny dezynfekujące i środki ochrony osobistej – na początek zainstalowanych zostało 25 stacji dezynfekujących oraz dwa maseczkomaty. Będziemy dostosowywać naszą infrastrukturę do zmieniających się potrzeb. Podróżni zobowiązani są cały czas do utrzymania dystansu sanitarnego według powszechnie obowiązujących zaleceń, a w terminalu lotniska oraz na pokładach samolotów obowiązkowe jest używanie maseczek.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ca351 2020-06-02 11:51   
gość_ca351 - Profil gość_ca351
@Groentje

Bardzo proste, bedziesz mial tak jak tu zobacz link od 0:50, naganiaczy sprzedajacych karty pokladowe 'na wejscie' ^^
gość_9e8f1 2020-06-02 10:35   
gość_9e8f1 - Profil gość_9e8f1
do gość_49cfc ! Ty dobrze mówisz i masz 100% rację ale niestety w Polsce robi sie całkowicie odwrotnie i ludzie mądrzy nie maja autorytetu. Kapitał zbija się na ciemnocie ludu i taka opcja jest najbardziej pożądana - patrz obrady sejmu senatu - tam sami profesorzy doktorzy itd a w Polsce rozpierdziel totalna. Czy KO czy PIS to oni zarabiaja i zbijają kapitał a nie lud pracujący. Lud pracujący na nich głosuje by dopuścić ich do koryta w którym oni rozdaja karty - dlatego dobre sensowne pomysły sa nie na reke.
Groentje 2020-06-02 08:46   
Groentje - Profil Groentje
"Na teren terminala mogą wejść tylko pasażerowie po okazaniu kart pokładowych" czyli od teraz jest obowiązek odprawy poprzez internet? A jeżeli się nie odprawię, ponieważ chcę by zrobiła to obsług a w check-in'ie?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama