×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: W maju 116 pasażerów


W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 116 pasażerów, to blisko 100 proc. mniej w stosunku do maja 2019 roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 1,53 mln pasażerów, czyli o 1,52 mln. mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. 

Wszyscy mamy nadzieję, że maj to ostatni miesiąc z tak nietypowymi danymi statycznymi, bo przecież Kraków Airport przed pandemią był tętniącym życiem miejsce łączącym ludzi, różne języki i kultury, wiele segmentów nauki czy biznesu. Miejscem pełnym pozytywnych emocji pasażerów lecących na wypoczynek, do pracy oraz tych powracających do domu, w rodzinne strony - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Od dzisiaj wracamy. Na nowo budujemy siatkę naszych połączeń, odtwarzamy tak dobrze zapamiętany obraz krakowskiego lotniska zgodnie z nowymi wymogami sanitarnymi. 1 czerwca pozostanie dla Kraków Airport radosną i symboliczną datą, powrotu miejsca pełnego ruchu, komunikacyjnego serca Krakowa i Małopolski. Po 2,5 miesięcznej przerwie zostały wznowione loty pasażerskie. O godzinie 7.50 wystartował samolot PLL LOT do Gdańska - dodał.

1 czerwca wznowione zostały krajowe połączenia lotnicze. Tym samym ponownie zainaugurowane zostały codzienne rejsy z Krakowa do/z Warszawy i Gdańska. 

W trosce o bezpieczeństwo epidemiologiczne pasażerów i konieczność utrzymania dystansu społecznego, zmienione zostały dotychczasowe procedury. Na teren terminala mogą wejść tylko pasażerowie po okazaniu kart pokładowych oraz osoby zapewniające niezbędną asystę. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego wszystkim pasażerom przy wejściu do terminala mierzona jest temperatura. W tym celu zainstalowane zostały bramki mierzące temperaturę. Wystarczy przyłożyć nadgarstek do odpowiedniego czytnika i w kilka sekund można przekroczyć bramkę. Dla wspólnego bezpieczeństwa w całym terminalu wprowadzono oznaczenia oraz wygrodzenia pomagające zachować dystans między wszystkimi użytkownikami. W terminalu ogólnodostępne są także płyny dezynfekujące i środki ochrony osobistej – na początek zainstalowanych zostało 25 stacji dezynfekujących oraz dwa maseczkomaty. Będziemy dostosowywać naszą infrastrukturę do zmieniających się potrzeb. Podróżni zobowiązani są cały czas do utrzymania dystansu sanitarnego według powszechnie obowiązujących zaleceń, a w terminalu lotniska oraz na pokładach samolotów obowiązkowe jest używanie maseczek.gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie