×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air nie zwalnia. Pozyska kolejne samoloty


W piątek (8.05) węgierski tani przewoźnik zakontraktował dostawę sześciu samolotów Airbus A321neo. Maszyny mają trafić do Budapesztu jeszcze w tym roku.


Wizz Air podpisał umowę sprzedaży i leasingu zwrotnego (ang. sale and leaseback) opiewającą na sześć maszyn Airbus A321neo, z BOC Aviation, największą azjatycką firmą zajmującą się leasingowaniem samolotów, z siedzibą w Singapurze. 

Airbusy A321neo trafią do węgierskiej linii w 2020 i 2021 r. Będą napędzane oszczędnymi silnikami Pratt & Whitney PW1100G-JM. W konfiguracji jednej klasy, na pokładzie pomieszczą do 239 pasażerów.

– Cieszymy się, że możemy podpisać kolejną umowę z BOC Aviation. Sześć nowych samolotów Airbus A321neo powiększy naszą flotę i umożliwili nam zrealizowanie celu, jakim jest latanie najbardziej ekologicznymi i wydajnymi samolotami dostępnymi na rynku. Pomimo złej sytuacji w branży, Wizz Air jest stale mocno zaangażowany w pozyskiwanie nowych samolotów, a dalszy rozwój pozwala nam być jedną z najlepiej funkcjonujących linii lotniczych w Europie – skomentował József Váradi, Prezes Wizz Air.


Umowa sprzedaży i leasingu zwrotnego zwiększy koszty długoterminowe, jednak pozwoli linii uzyskać natychmiastową gotówkę na wsparcie bieżącej działalności i realizowanie planów dalszej ekspansji. BOC Aviation nie po raz pierwszy współpracuje z węgierskim przewoźnikiem – firma jest leasingodawcą większości najnowszych samolotów użytkowanych przez Wizz Air.

Przewoźnik oczekuje obecnie na dostawę 65 maszyn A320neo oraz 178 egzemplarzy większego modelu A321neo. Na 2023 r. zaplanowano dostawę pierwszego samolotu wąskokadłubowego ze znacznie zwiększonym zasięgiem – A321XLR. Z ponad 260 samolotami, Wizz Air ma największą liczbę zamówionych samolotów wśród wszystkich europejskich linii lotniczych.

Fot.: materiały prasowe, Airbus



gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie