×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Radom: Ostatni etap budowy drogi startowej


W pierwszym tygodniu maja rozpocznie się ostatni etap budowy drogi startowej na radomskim lotnisku. Na miejscu pojawił się już sprzęt do układania ostatniej warstwy betonu nawierzchniowego.


- [Maszyna] rozpocznie pracę wcześniej, niż zakładano, co dodatkowo wpłynie na kolejne wyprzedzenie harmonogramu prac. Budowa podbudowy drogi startowej jest w finalnym etapie, tu prace wyprzedzają harmonogram o 21 dni - mówi Paweł Pułkownik, z-ca dyrektora kontraktu Max Bögl Polska. 

Projekt drogi przewiduje 38 cm grubości, 45 m szerokości i 2500 m długości (zmiana z pierwotnych 2000 m). Parametry wytrzymałościowe mają być wyższe, niż te na warszawskim Okęciu, a przedłużenie samej drogi umożliwi przyjmowanie takich maszyn jak Boeing 737 czy Airbus A320. 


"To element strategii PPL, której celem jest zbudowanie lotniska o wysokich parametrach, którego użyteczność będzie bardzo wysoka, a jakość wykonanych prac znacząco wydłuży czas eksploatacji pasa bez potrzeby remontu. Całość inwestycji wraz z terminalem jest tak zaprojektowana, aby poszczególne elementy można było rozbudować w przyszłości z zachowaniem ciągłości lotów. Wielki, profesjonalny plac budowy na Lotnisku w Radomiu pokazuje, że to inwestycja realizowana na najwyższym poziomie i jest dla PPL kluczowym elementem szerszej strategii rozwoju rynku lotniczego w Polsce" - podaje biuro prasowe Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Prace mają się rozpocząć zaraz po weekendzie majowym. Uruchomienie lotniska w Radomiu planowane jest na pierwszą połowę 2022 r.gość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie