Flying Blue przedłuży statusy lojalnym pasażerom

16 kwietnia 2020 09:10
Program Flying Blue ogłosił, że wszystkim uczestnikom automatycznie przedłuży o rok posiadane aktualnie statusy lojalnościowe. Do dobra wiadomość dla osób często podróżujących rejsami Air France, KLM i innych linii z sojuszu Sky Team.
Reklama
Z nowych zasad wprowadzonych w związku z trwającą na świecie pandemią koronawirusa skorzystają wszyscy członkowie Flying Blue, których okres kwalifikacji przypada między marcem br. a lutym 2021 roku. Ważność obecnie posiadanego statusu - Silver, Gold lub Platinum - zostanie automatycznie wydłużona o rok bez względu na to, czy dana osoba zgromadzi wymaganą w normalnych warunkach liczbę tzw. punktów statusowych (XP).


Przykładowo uczestnik programu posiadający aktualnie status Gold (odpowiadający statusowi Elite Plus w Sky Team) z okresem kwalifikacyjnym upływającym 31 maja br. i ważnością do 31 sierpnia br. będzie miał przedłużoną ważność aktualnej karty statusowej do 31 sierpnia 2021 roku. Zarazem do końca maja przyszłego roku będzie miał czas na zgromadzenie 180 XP wymaganych do kolejnego odnowienia statusu Gold. Do końca maja br. obowiązują ponadto obniżone o 25 proc. kryteria kwalifikacji na wyższy status dla osób, których okres kwalifikacyjny kończy się w tym czasie.
W związku z bieżącą sytuacją do końca roku nie będzie również wygasała ważność mil zgromadzonych przez wszystkich uczestników programu. Ma to znaczenie szczególnie dla osób rzadziej podróżujących liniami partnerskimi Flying Blue. W normalnych warunkach mile przepadają w razie braku aktywności na koncie przez dwa lata.

Flying Blue jest wspólnym programem linii Air France, KLM, Transavia, Aircalin, Kenya Airways i TAROM.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy