×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet opóźnia dostawy nowych samolotów


Brytyjski niskokosztowy przewoźnik doszedł do porozumienia z Airbusem odnośnie opóźnienia dostaw 24 nowych samolotów zaplanowanych na najbliższe dwa lata.


Kilka dni temu informowaliśmy o staraniach easyJeta o rozwiązanie umowy z europejskim producentem obejmującej 107 nowych maszyn na kwotę 4,5 mld euro. Spółka informowała, że brak ugody w tej sprawie może doprowadzić linię do bankructwa. Pod koniec marca z uwagi na pandemię koronawirusa przewoźnik uziemił całą swoją flotę liczącą 344 maszyny.

easyJet w planach miał odebranie dziesięciu maszyn w bieżącym roku, dwunastu w 2021 roku oraz dwóch w 2022 roku. Nowe warunki ustalone z Airbusem umożliwiają linie do anulowania pozostałych dostaw zaplanowanych na obecny i przyszły rok oraz na opóźnienie dostaw z 2022 roku. Nie jest natomiast jasne co przedsiębiorstwa ustalą odnośnie pozostałych zamówionych maszyn.


„Dokładne daty przyszłych dostaw samolotów należy ustalić w odpowiedzi na zmieniające się warunki” – informuje w komunikacie spółka.

Stelios Haji-Ioannou, założyciel easyJet, skomentował, że jeśli przewoźnik będzie zmuszony zapłacić Airbusowi należyte opłaty za wspomniane wcześniej zamówienia i w związku z czym upadnie, „osobiście pozwie” zaangażowanych w sprawę.

Fot. mat. prasowe
gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie