Emirates i Etihad wznawiają loty w czasie pandemii

3 kwietnia 2020 11:02
3 komentarze
Niespodziewanie, w obliczu trwającej światowej pandemii koronawirusa (COVID-19), rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich wyraził zgodę na przywrócenie niektórych operacji pasażerskich dwóch największych przewoźników w kraju. Pierwsze loty mają odbyć się już w przyszłym tygodniu.
Reklama
25 marca 2020 r. władze ZEA ogłosiły, że wszystkie loty pasażerskie do i z kraju, w tym połączenia transferowe, zostają zawieszone na okres dwóch tygodni. W czwartek (2.04) emirackie organy zdecydowały jednak, że zezwolą na wykonywanie pewnych operacji lotniczych przez Emirates i Etihad Airways.

Pierwsze loty Emirates rozpoczną się 6 kwietnia – będą to rejsy z Dubaju do Londynu-Heathrow (5 razy w tygodniu), Frankfurtu, Paryża, Brukseli i Zurychu (4 razy w tygodniu). Linie Emirates ogłosiły początkowo wstrzymanie wszystkich lotów pasażerskich, jednak po kilku godzinach zmieniły decyzję i zakomunikowały, że operacje pasażerskie będą kontynuowane w pewnym zakresie. Ostatecznie plany przewoźnika powstrzymał rząd ZEA, który dotychczas zabraniał wszelkich lotów z pasażerami na pokładzie.

Przewoźnik utrzymuje jednak, że loty te będą przewozić wyłącznie pasażerów wylatujących z ZEA. Emirates chce natomiast przewozić ładunek w obu kierunkach, aby wspierać handel międzynarodowy i transport najpotrzebniejszych towarów. Loty będą wykonywane przez samolot Boeing 777-300ER. Ze względów bezpieczeństwa i higieny, podczas rejsów nie będą dostępne materiały do ​​czytania, a posiłki i napoje bedą podawane w taki sposób, aby ograniczyć bezpośredni kontakt załogi i pasażerów.


Nasze ograniczone usługi pasażerskie przeznaczone są dla podróżujących spełniających wymogi wjazdu określone przez kraje docelowe. Zdecydowaliśmy się uruchomić je dla naszych klientów, którzy chcą wrócić do swoich krajów i rodzin. Chcemy podziękować rządowi ZEA i wszystkim partnerom za wsparcie w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania lotów. Mamy nadzieję na jak najszybszy powrót do działalności w pełnym zakresie. Ściśle współpracujemy także z władzami krajów docelowych, aby wznowić nasze usługi, pamiętając o pełnym bezpieczeństwie załogi i klientów, na każdym etapie podróży. Stale monitorujemy sytuację i w razie potrzeby ogłaszamy dodatkowe loty, gdy tylko jest to możliwe – powiedział Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny grupy Emirates.

Linie Etihad Airways stacjonujące w Abu Zabi, rozpoczną operację 5 kwietnia. Będą latać m. in. do Seulu–Incheon, Melbourne, Singapuru, Manili, Bangkoku, Dżakarty i Amsterdamu.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6d5ec 2020-04-03 20:26   
gość_6d5ec - Profil gość_6d5ec
Kase staraja sie jakas zarobic chyba na cargo, bo jak narazie o oddawaniu pasazerom pieniedzy nic nie slychac tylko informacja ze vouchery mozna odbierac. Kompletnie niezgodnie z wytycznymi prawa unijnego /oczywiscie dla lotow z UE i do UE/.

Kto teraz gdzies poleci aby utkwic w kwarantannach. A czesc panstw i tak nie wpuszcza obcokrajowcow. 15tys. Niemieckich wczasowiczow utkwilo w NOwej Zelandi moga ich zabrac.
gość_31fad 2020-04-03 13:59   
gość_31fad - Profil gość_31fad
głupota. jak tak będą robić to nigdy z tego nie wyjdziemy...
usuniety 2020-04-03 11:59   
usuniety - Profil usuniety
To EK w duzej mierze rozniosl wirusa na calym Swiecie i teraz dalej chce rozpychac sie na rynku.
Lubie ta linie ale troche to nie w porzadku ze linia az tak dotowana miala wolny wstep na wszystkie rynki i to rynki ktore same sie ograniczaja roznymi regulacjami o sposobach finansowania.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy