×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zjednoczone Emiraty Arabskie zawieszają wszystkie loty


Wszystkie pasażerskie połączenia przylotowe i wylotowe, a także tranzytowe do i ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostaną zawieszone na dwa tygodnie. W związku z tym działalność wstrzymają linie Emirates i Etihad.


Emirackie organy decyzyjne ogłosiły, że loty pasażerskie do/z ZEA, a także połączenia transferowe, zostaną zawieszone od 25 marca na okres dwóch tygodni, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19. Loty cargo, medyczne, ewakuacyjne i repatriacyjne nadal będą mogły się odbywać. 

Zawieszenie dotyczy przede wszystkim linii Emirates i Etihad, które posiadają swoje globalne huby, odpowiednio w Dubaju i Abi Zabi. Już wcześniej linia Emirates ogłosiła, że od 25 marca br. wstrzyma większość swoich połączeń pasażerskich. 

W międzyczasie Etihad Airways również potwierdził, że od dnia 25 marca, tj. od godziny 23:59 (czasu lokalnego), przez następne 14 dni nie będzie wykonywał jakichkolwiek pasażerskich połączeń lotniczych.


To są bezprecedensowe czasy i bezprecedensowe decyzje podejmowane przez rządy, władze i firmy, w tym Etihad, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa i zminimalizowania jego skutków na całym świecie - mówi Tony Douglas, dyrektor generalny Grupy Etihad. 

Dodatkowe ustalenia dotyczące badań pandemii i dalszej izolacji zostaną podjęte później w przypadku wznowienia lotów, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów, załóg samolotów i personelu lotniskowego oraz ochrony pracowników przed ryzykiem zakażenia. Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju był trzecim co do wielkości lotniskiem na świecie w 2018 roku, obsługując 89 mln pasażerów.

fot. mat. prasowegość_d2af7 - Profil
gość_d2af7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie