Zjednoczone Emiraty Arabskie zawieszają wszystkie loty

24 marca 2020 08:01
Wszystkie pasażerskie połączenia przylotowe i wylotowe, a także tranzytowe do i ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostaną zawieszone na dwa tygodnie. W związku z tym działalność wstrzymają linie Emirates i Etihad.
Reklama
Emirackie organy decyzyjne ogłosiły, że loty pasażerskie do/z ZEA, a także połączenia transferowe, zostaną zawieszone od 25 marca na okres dwóch tygodni, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19. Loty cargo, medyczne, ewakuacyjne i repatriacyjne nadal będą mogły się odbywać.

Zawieszenie dotyczy przede wszystkim linii Emirates i Etihad, które posiadają swoje globalne huby, odpowiednio w Dubaju i Abi Zabi. Już wcześniej linia Emirates ogłosiła, że od 25 marca br. wstrzyma większość swoich połączeń pasażerskich.

W międzyczasie Etihad Airways również potwierdził, że od dnia 25 marca, tj. od godziny 23:59 (czasu lokalnego), przez następne 14 dni nie będzie wykonywał jakichkolwiek pasażerskich połączeń lotniczych.


- To są bezprecedensowe czasy i bezprecedensowe decyzje podejmowane przez rządy, władze i firmy, w tym Etihad, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa i zminimalizowania jego skutków na całym świecie - mówi Tony Douglas, dyrektor generalny Grupy Etihad.

Dodatkowe ustalenia dotyczące badań pandemii i dalszej izolacji zostaną podjęte później w przypadku wznowienia lotów, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów, załóg samolotów i personelu lotniskowego oraz ochrony pracowników przed ryzykiem zakażenia. Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju był trzecim co do wielkości lotniskiem na świecie w 2018 roku, obsługując 89 mln pasażerów.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy