×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus widzi pierwsze oznaki ożywienia w Chinach


Airbus uważa, że pojawiły się pierwsze oznaki ożywienia transportu lotniczego po wybuchu koronawirusa w Chinach, skąd rozprzestrzeniła się pierwsza fala zakażeń.


Zakład europejskiego producenta w Tianjin na krótko zaprzestał produkcji, gdy wybuchła epidemia, ale od tego czasu wznowił produkcję, chociaż chińskie linie lotnicze nadal odczuwają jej skutki. Przemawiając podczas odprawy 23 marca, Guillaume Faury, dyrektor generalny, powiedział, że producent zaczął widzieć pewne pierwsze oznaki powolnego powrotu do normalności w kontekście krajowych podróży lotniczych. 

Chińscy klienci nie byli w stanie przyjąć dostaw samolotów w szczytowym momencie kryzysu, choć są pewne oznaki, że dostawy zostaną wznowione, gdy będzie to możliwe operacyjnie - być może nastąpi to dość szybko - w przyszłym miesiącu lub w maju.  

Faury mówi, że sytuacja w Chinach dała mu pewność, że wraz z powolnym wznawianiem dostaw, Airbus będzie odnotowywał powrót do wysokiej liczby dostaw w Chinach pod koniec pierwszej połowy lub w drugiej połowie tego roku.


Faury zaznacza, że jest jeszcze dość wcześnie, aby być precyzyjnym i ostrzega, że dalszy rozwój zależy od poziomu poprawy w Chinach. Faury sugeruje, że po ponad 85-proc. redukcji połączeń lotniczych, obecnie chińska oferta jest uboższa już tylko o 30 proc. 

Twierdzi on, że chińskie ryzyko wydaje się być mniej związane z mieszkańcami tego kraju niż z podróżującymi z przesiadkami i dodaje, że dowody na poprawę sytuacji w Chinach mogą nie mieć wpływu na inne regiony. W pozostałej części świata Airbus dostrzega odwrotny trend, zwłaszcza w Europie, która stała się epicentrum wirusa. 

Mimo, że w Chinach rozpoczęło się powolne ożywienie, producent nie jest w stanie określić, na jakich rynkach w najbliższym czasie będzie poprawiać się sytuacja. Na ten rok Airbus planował dostarczyć 860 samolotów, ale już w tym momencie wiadomo, że będzie to nierealne. Producent skoryguje swoje prognozy, choć w tej chwili trudno jest mu oszacować wpływ koronawirusa na branżę.

fot. mat. prasowe
gość_d2af7 - Profil
gość_d2af7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie