×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing zawiesi produkcję w zakładach w Seattle


Amerykański producent samolotów tymczasowo zamknie linie montażowe w stanie Waszyngton na dwa tygodnie z powodu pandemii koronawirusa.


Poczynając od wczoraj (23.03) Boeing będzie stopniowo zawieszał działanie firmy, aby dwa dni później w środę rozpocząć okres 14-dniowego  całkowitego wstrzymania pracy w zakładach w Everett oraz w Renton. Spółka zapowiedziała, że przeprowadzi w tym czasie dodatkowe czyszczenie oraz stworzy nowe rygorystyczne warunki pracy, które zminimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Działania te są podejmowane w celu zapewnienia dobrego samopoczucia pracowników, ich rodzin oraz społeczności lokalnej i idą w parze z decyzjami naszych klientów (o opóźnieniu dostaw nowych samolotów)” – podaje w komunikacie Boeing.

Pracownicy, którzy mogą wykonywać swoje obowiązki poza miejscem pracy są zachęcani przez spółkę do pracy zdalnej. Tymczasem osoby, którym zostały przydzielone zadania, niemożliwe do wykonania poza zakładem otrzymają równowartość dziesięciodniowej pensji w trakcie zawieszenia działania fabryk.


Boeing poinformował również, że linia montażowa samolotów z rodziny 787 w Karolinie Południowej, a także zakłady wojskowe w pobliżu St. Louis i Filadelfii pozostaną na ten czas otwarte.

U kilku pracowników producenta zdiagnozowano obecność koronawirusa w organizmie. Pod koniec ubiegłego tygodnia jedna z tych osób zmarła z powodu powikłań związanych z chorobą. W Stanach Zjednoczonych w momencie publikacji artykułu odnotowano ponad 43 tys. przypadków zakażeń koronawirusem.

Fot. mat. prasowe
gość_d2af7 - Profil
gość_d2af7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie