KLM prosi o wyrozumiałość w kontaktach z Działem Obsługi Klienta

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
24 marca 2020 08:53
W obecnej sytuacji zakłócenia ruchu lotniczego w wyniku epidemii koronawirusa, Centra Obsługi Klienta KLM pracują we wzmożonym tempie. Linia otrzymuje dziesięć razy więcej wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych i odbiera cztery razy więcej połączeń telefonicznych dziennie niż zwykle.
Reklama
Oczekuje się, że z powodu przyszłych odwołań kolejnych lotów, liczba zapytań jeszcze wzrośnie, a czas oczekiwania na odpowiedź może się wydłużyć. Ta sytuacja powoduje dużą niepewność wśród klientów. KLM dokłada wszelkich starań, aby pomóc wszystkim swoim podróżnym.

Powroty do domu – priorytetowa pomoc


KLM postanowił, że w pierwszej kolejności wsparcie ze strony Działów Obsługi Klienta będzie udzielone podróżnym, którzy pozostali za granicą, a powrót do domu jest utrudniony z powodu anulowanych lotów. Tych podróżnych KLM prosi o kontakt z swoimi Centrami Obsługi Klienta.


Pozostałe zapytania

Pozostałe zapytania kierowane do Centrów Obsługi Klienta będą obsługiwane w dalszej kolejności, a uzyskanie odpowiedzi może potrwać nawet kilka lub kilkanaście dni. W związku z tym KLM prosi swoich klientów o wyrozumiałość, a pracujący z domu pracownicy linii przygotowali film, w którym opowiadają o swojej pracy i zachęcają klientów do samodzielnego działania, o ile to tylko możliwe.

KLM na swojej stronie internetowej udostępnił szczegółowe instrukcje oraz narzędzia, dzięki którym w wielu przypadkach pasażerowie sami mogą zmienić daty swoich lotów na inne, wystąpić z wnioskiem o wymianę biletu na voucher podróżny do wykorzystania w późniejszym terminie. Na stronie klm.pl, w części „koronawirus” lub bezpośrednio na updates.klm.com znajduje się komplet na bieżąco aktualizowanych informacji dot. koronawirusa, a wśród nich się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania takie jak między innymi: jak dowiedzieć się o statusie lotu, jak dokonać zmiany rezerwacji lub zwrot, jak działa voucher podróżny, czy uzyskam rekompensatę kosztów, jak KLM dezynfekuje swoje samoloty i wiele innych.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama