KLM prosi o wyrozumiałość w kontaktach z Działem Obsługi Klienta

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
24 marca 2020 08:53
W obecnej sytuacji zakłócenia ruchu lotniczego w wyniku epidemii koronawirusa, Centra Obsługi Klienta KLM pracują we wzmożonym tempie. Linia otrzymuje dziesięć razy więcej wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych i odbiera cztery razy więcej połączeń telefonicznych dziennie niż zwykle.
Reklama

Oczekuje się, że z powodu przyszłych odwołań kolejnych lotów, liczba zapytań jeszcze wzrośnie, a czas oczekiwania na odpowiedź może się wydłużyć. Ta sytuacja powoduje dużą niepewność wśród klientów. KLM dokłada wszelkich starań, aby pomóc wszystkim swoim podróżnym.

Powroty do domu – priorytetowa pomoc


KLM postanowił, że w pierwszej kolejności wsparcie ze strony Działów Obsługi Klienta będzie udzielone podróżnym, którzy pozostali za granicą, a powrót do domu jest utrudniony z powodu anulowanych lotów. Tych podróżnych KLM prosi o kontakt z swoimi Centrami Obsługi Klienta.


Pozostałe zapytania

Pozostałe zapytania kierowane do Centrów Obsługi Klienta będą obsługiwane w dalszej kolejności, a uzyskanie odpowiedzi może potrwać nawet kilka lub kilkanaście dni. W związku z tym KLM prosi swoich klientów o wyrozumiałość, a pracujący z domu pracownicy linii przygotowali film, w którym opowiadają o swojej pracy i zachęcają klientów do samodzielnego działania, o ile to tylko możliwe.

KLM na swojej stronie internetowej udostępnił szczegółowe instrukcje oraz narzędzia, dzięki którym w wielu przypadkach pasażerowie sami mogą zmienić daty swoich lotów na inne, wystąpić z wnioskiem o wymianę biletu na voucher podróżny do wykorzystania w późniejszym terminie. Na stronie klm.pl, w części „koronawirus” lub bezpośrednio na updates.klm.com znajduje się komplet na bieżąco aktualizowanych informacji dot. koronawirusa, a wśród nich się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania takie jak między innymi: jak dowiedzieć się o statusie lotu, jak dokonać zmiany rezerwacji lub zwrot, jak działa voucher podróżny, czy uzyskam rekompensatę kosztów, jak KLM dezynfekuje swoje samoloty i wiele innych.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama