LOT: Obserwujemy i dostosowujemy naszą siatkę

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 marca 2020 10:43
1 komentarz
Po wprowadzonym ograniczeniu podróży pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi, Polskie Linie Lotnicze LOT obserwują sytuację i dostosowują ją do decyzji. Niestety przewoźnik nie podaje żadnych konkretnych decyzji.
Reklama

LOT w lakonicznej odpowiedzi do naszej redakcji stwierdził, że obserwuje sytuację i dostosowuje siatkę połączeń do decyzji władz amerykańskich.

Prezydent USA Donald Trump w orędziu wygłoszonym w Gabinecie Owalnym wprowadził 30-dniowe zawieszenie wszystkich podróży z Europy do Stanów Zjednoczonych. Zakaz nie będzie obejmował Wielkiej Brytanii.

Decyzja nie była konsultowana ze stroną europejska i jest zaskoczeniem nie tylko dla LOT-u ale i innych przewoźników.


- Nasze zespoły obecnie pracują nad rozwiązaniami dopasowanymi do nowych regulacji i naszych możliwości przewozowych - informuje biuro prasowe polskiego przewoźnika. - Naszym najwyższym priorytetem są pasażerowie i pracownicy LOT-u. Będziemy informować na bieżąco o podejmowanych decyzjach operacyjnych.

Przewoźnik nie sprecyzował czy najbliższe loty do Stanów Zjednoczonych odbędą się planowo czy zostaną odwołane. Tylko w kwietniu br. LOT oferował ponad 86 tys. miejsc na trasach z i do Stanów Zjednoczonych. W sumie w zeszłym roku oferta narodowego przewoźnika do portów USA z Polski i Węgier przekroczyła 1 mln siedzeń, czyli ponad 7 proc. wszystkich oferowanych foteli.

Na ten moment w systemie rezerwacyjnym LOT-u wciąż są dostępne połączenia do Stanów Zjednoczonych.

#ban-do-usa
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_495b2 2020-03-12 17:21   
gość_495b2 - Profil gość_495b2
Trump nie pytał nas o zdanie? Czy też ogłosimy, że sami mu to doradzaliśmy?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama