×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Obserwujemy i dostosowujemy naszą siatkę


Po wprowadzonym ograniczeniu podróży pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi, Polskie Linie Lotnicze LOT obserwują sytuację i dostosowują ją do decyzji. Niestety przewoźnik nie podaje żadnych konkretnych decyzji.


LOT w lakonicznej odpowiedzi do naszej redakcji stwierdził, że obserwuje sytuację i dostosowuje siatkę połączeń do decyzji władz amerykańskich. 

Prezydent USA Donald Trump w orędziu wygłoszonym w Gabinecie Owalnym wprowadził 30-dniowe zawieszenie wszystkich podróży z Europy do Stanów Zjednoczonych. Zakaz nie będzie obejmował Wielkiej Brytanii.

Decyzja nie była konsultowana ze stroną europejska i jest zaskoczeniem nie tylko dla LOT-u ale i innych przewoźników. 


Nasze zespoły obecnie pracują nad rozwiązaniami dopasowanymi do nowych regulacji i naszych możliwości przewozowych - informuje biuro prasowe polskiego przewoźnika. - Naszym najwyższym priorytetem są pasażerowie i pracownicy LOT-u. Będziemy informować na bieżąco o podejmowanych decyzjach operacyjnych.

Przewoźnik nie sprecyzował czy najbliższe loty do Stanów Zjednoczonych odbędą się planowo czy zostaną odwołane. Tylko w kwietniu br. LOT oferował ponad 86 tys. miejsc na trasach z i do Stanów Zjednoczonych. W sumie w zeszłym roku oferta narodowego przewoźnika do portów USA z Polski i Węgier przekroczyła 1 mln siedzeń, czyli ponad 7 proc. wszystkich oferowanych foteli. 

Na ten moment w systemie rezerwacyjnym LOT-u wciąż są dostępne połączenia do Stanów Zjednoczonych. 

#ban-do-usagość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie