Grupa Lufthansy przenosi się do nowego portu Berlin-Brandenburg

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
04 marca 2020 16:01
13 komentarzy
Grupa Lufthansy przeniesie swoje wszystkie loty z Berlina-Tegel do nowego portu Berlin-Brandenburg. Zmiana wejdzie w życie od 4 listopada br.
Reklama
Pierwszą linią, która wyląduje na nowym lotnisku będzie Eurowings. Cztery dni później dołączą do niej także pozostali przewoźnicy z grupy - Lufthansa, Austrian Airlines, Swiss i Brussels Airlines.

Wszystkie zmiany zostały już wprowadzone w systemach rezerwacyjnych linii należących do niemieckiej grupy, która będzie teraz informować pasażerów o listopadowej zmianie lotniska. Rozkłady lotów nie będą się różnić w znacznym stopniu w porównaniu do tych obecnych.

Ostatni lot Lufthansy z lotniska Tegel zaplanowano na wieczór 7 listopada - będzie to rejs do Monachium. Pierwszy samolot Lufthansy z Berlina wystartuje 8 listopada o godz. 6:30 do Frankfurtu.

W tym samym czasie grupa przedstawiła szczegółowe plany relokacji dla wszystkich pozostałych linii lotniczych grupy. W związku z tym Eurowings będzie pierwszą spółką zależną Lufthansy, która wystartują z nowego stołecznego lotniska. Linia budżetowa ma przenieść się na nowe lotnisko od 4 listopada br.


Przeniesienie operacji lotniczych z lotniska Tegel do portu Brandenburg ma rozpocząć się od 30 października br. Osiem dni później, lotnisko Tegel ma zostać zamknięte na zawsze. Około 60 linii lotniczych działających w Berlinie ma przenieść się na nowe lotnisko w ciągu trzech dób.

Planuje się przeniesienie dziewięciu linii lotniczych w nocy z 1 listopada. Oprócz easyjeta, wszystkie linie lotnicze, które korzystające głównie z szerokokadłubowych samolotów na trasach do Berlina, przeniosą się następnie do terminalu 1. Będą to linie Scoot, Qatar Airways, Hainan Airlines, Miat Mongolian, Turkish Airlines i United.

W nocy z 3 na 4 listopada, w sumie 19 kolejnych linii lotniczych przeniesie się do Terminalu 2 na nowym lotnisku, w tym linie Eurowings oraz dwie tanie linie lotnicze - Wizz Air i Norwegian.

Ostateczna fala relokacji planowana jest na noc z 7 na 8 listopada. Następnie pozostałe 31 linii lotniczych powinno opuścić lotnisko Tegel i przenieść się do portu Berlin-Brandenburg. Oprócz Lufthansy dotyczy to również innych przewoźników sieciowych, takich jak KLM, Air France i British Airways.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_042e7 2020-03-05 19:15   
gość_042e7 - Profil gość_042e7
gość_3145f: o jakim niezłym przytupie mówisz? To nowe lotnisko jest dla Berlina za małe, więc jaki ma nastąpić tam nagły rozwój?
gość_9f00f 2020-03-05 13:15   
gość_9f00f - Profil gość_9f00f
gość_f6ba3 Mają coś koło 90 czy 95% odbiorów wykonanych i to co zostało to drobiazgi-najważniejsze były testy np. systemów przeciwpożarowych. Znając wtopę sprzed 8 lat nie spieszyliby się gdyby nie widzieli, że jest dopracowane. Zobaczymy czy będzie akcja przenosin sprzętu z Texla jak w Hong Kongu w 1997 na nowe lotnisko ( w jedną noc wyłączono z ruchu autostradę by przewieźć niezbędny sprzęt). Mam nadzieję, że testy z pasażerami pójdą sprawnie jak również uda się w miarę szybko otworzyć powstający pirs dla tanich linii na 6 mln pasażerów. Na pewno dla wielu ludzi z zachodniej Polski to będzie wygodniejsze- 35 km mniej bez konieczności przebijania się przez Berlin.
gość_f2205 2020-03-05 12:00   
gość_f2205 - Profil gość_f2205
Tadaaa, super wiadomosc.
BER to bedzie gwozdz do trumny poronionego pomyslu jakim jest CPK w formie mrzonek politykow. Dla Polski zachodniej i nie tylko, najwazniejsze lotnisko.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy