×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Lufthansy przenosi się do nowego portu Berlin-Brandenburg


Grupa Lufthansy przeniesie swoje wszystkie loty z Berlina-Tegel do nowego portu Berlin-Brandenburg. Zmiana wejdzie w życie od 4 listopada br.


Pierwszą linią, która wyląduje na nowym lotnisku będzie Eurowings. Cztery dni później dołączą do niej także pozostali przewoźnicy z grupy - Lufthansa, Austrian Airlines, Swiss i Brussels Airlines. 

Wszystkie zmiany zostały już wprowadzone w systemach rezerwacyjnych linii należących do niemieckiej grupy, która będzie teraz informować pasażerów o listopadowej zmianie lotniska. Rozkłady lotów nie będą się różnić w znacznym stopniu w porównaniu do tych obecnych. 

Ostatni lot Lufthansy z lotniska Tegel zaplanowano na wieczór 7 listopada  - będzie to rejs do Monachium. Pierwszy samolot Lufthansy z Berlina wystartuje 8 listopada o godz. 6:30 do Frankfurtu.

W tym samym czasie grupa przedstawiła szczegółowe plany relokacji dla wszystkich pozostałych linii lotniczych grupy. W związku z tym Eurowings będzie pierwszą spółką zależną Lufthansy, która wystartują z nowego stołecznego lotniska. Linia budżetowa ma przenieść się na nowe lotnisko od 4 listopada br. 


Przeniesienie operacji lotniczych z lotniska Tegel do portu Brandenburg ma rozpocząć się od 30 października br. Osiem dni później, lotnisko Tegel ma zostać zamknięte na zawsze. Około 60 linii lotniczych działających w Berlinie ma przenieść się na nowe lotnisko w ciągu trzech dób.

Planuje się przeniesienie dziewięciu linii lotniczych w nocy z 1 listopada. Oprócz easyjeta, wszystkie linie lotnicze, które korzystające głównie z szerokokadłubowych samolotów na trasach do Berlina, przeniosą się następnie do terminalu 1. Będą to linie Scoot, Qatar Airways, Hainan Airlines, Miat Mongolian, Turkish Airlines i United.

W nocy z 3 na 4 listopada, w sumie 19 kolejnych linii lotniczych przeniesie się do Terminalu 2 na nowym lotnisku, w tym linie Eurowings oraz dwie tanie linie lotnicze - Wizz Air i Norwegian.

Ostateczna fala relokacji planowana jest na noc z 7 na 8 listopada. Następnie pozostałe 31 linii lotniczych powinno opuścić lotnisko Tegel i przenieść się do portu Berlin-Brandenburg. Oprócz Lufthansy dotyczy to również innych przewoźników sieciowych, takich jak KLM, Air France i British Airways.

fot. mat. prasowegość_43197 - Profil
gość_43197
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie