Berlin: 10,6 mln pasażerów w pierwszym półroczu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 lipca 2023 09:50
W pierwszym półroczu trwającego roku z usług Berlin Airport skorzystało 10,6 mln pasażerów, czyli o przeszło 1,5 mln osób więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Tylko w ub. miesiącu przez niemiecką stolicę przewinęło się 2,1 mln podróżnych.
Reklama
W komunikacie medialnym przekazano, że liczba pasażerów korzystających z berlińskiego lotniska jest względnie stabilna od dłuższego czasu, co niekoniecznie dowodzi postępującej odbudowie popandemicznej. Przykładowo, w przedpandemicznym czerwcu przez Tegel Airport i Schönefeld Airport przewinęło się 3,3 mln pasażerów, czyli wyraźnie więcej niż w ub. miesiącu.


Jednocześnie, spółka zarządzająca Berlin Airport ostrzegła podróżnych przed wzmożonym ruchem pasażerskim w nadchodzących sześciu tygodniach, przewidując falę przeszło trzech milionów turystów w okresie od 13 lipca do 27 sierpnia 2023 roku. Podkreślono, że największym zainteresowaniem będą cieszyć się połączenia z Niemiec do Turcji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Grecji i Francji.

- Berlin czeka na pasażerów turystycznych, będąc dobrze przygotowanym na obsługę wzmożonego ruchu pasażerskiego. Wraz z rozwojem usług cyfrowych, podróżni mogą liczyć na sprawną i niezawodną obsługę, bez dodatkowego stresu. Proszę pasażerów o korzystanie z okazji do odprawienia się w samoobsługowych kioskach oraz z możliwości odgórnego zarezerwowania wybranego przedziału czasowego na kontrolę bezpieczeństwa - skomentowała Aletta von Massenbach, szefowa Flughafen Berlin Brandenburg GmbH.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy