Berlin: 2,1 mln pasażerów w ub. miesiącu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
15 czerwca 2023 09:00
W ub. miesiącu Berlin Brandenburg Airport obsłużył 2,1 mln pasażerów. To o przeszło 200 tys. więcej podróżnych niż miesiąc wcześniej. Za korzystnym wynikiem stoi m.in. powrót wielu transatlantyckich połączeń do Stanów Zjednoczonych.
Reklama
Dla porównania, w pozbawionym obostrzeń w podróżowaniu maju sprzed czterech lat berlińskie lotniska przyjęły aż 3,2 mln pasażerów. Oznacza to, że nowy stołeczny port wciąż ma wiele do zrobienia, jeśli zamierza przywrócić popularność lotniska do przedpandemicznych poziomów. W ub. miesiącu przez Berlin przewinęło się 16,1 tys. startów i lądowań. To o 10 tys. operacji lotniczych mniej niż przyjęto w Tegel i Schönefeld w 2019 roku. Dodatkowo, Berlin Brandenburg Airport obsłużył w zeszłym miesiącu 2,5 tys. ton towarów.

W ub. miesiącu wielu przewoźników wróciło do Berlina z międzykontynentalnymi połączeniami do Stanów Zjednoczonych. Przykładowo, Delta Air Lines przywrócił po kilkuletniej przerwie trasę do Nowego Jorku, inaugurując swoją obecność w Berlin Brandenburg Airport.


- Dla wielu osób związanych ze sztuką, kulturą i biznesem możliwość podróżowania z Berlina do Nowego Jorku szybko i komfortowo jest absolutnie kluczowa. Jestem zachwycona powrotem Delta Air Lines do Berlina, wieloletniego partnera nieistniejącego już portu w Tegel. Liczę na równie owocną współpracę w nadchodzących latach - powiedziała Aletta von Massenbach, szefowa Flughafen Berlin Brandenburg GmbH.

W ostatnich dniach zeszłego miesiąca trasę do Waszyngtonu uruchomiło też United Airlines. Tym samym amerykański przewoźnik wzmocnił swoją obecność w Berlinie, z którego lata już z powodzeniem do nowojorskiego Newark.

- Stolice Niemiec i Stanów Zjednoczonych dzieli już tylko dziewięć godzin bezpośredniego rejsu. To już druga trasa United Airlines z Berlina na Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych, co dowodzi zaangażowaniu amerykańskiego przewoźnika w swoją berlińską ofertę. Nie mam wątpliwości, że połączenie z Berlina do Waszyngtonu wspomoże współpracę obu państw - dodała von Massenbach.

Fot. Berlin Brandenburg Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy