Turkish Airlines anuluje wszystkie loty do Włoch

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
02 marca 2020 10:00
3 komentarze
Największy turecki przewoźnik ogłosił w niedzielę (1.03), że z powodu epidemii koronawirusa (SARS-CoV-2) tymczasowo odwołuje wszystkie swoje loty do Włoch. Decyzja ma skutek natychmiastowy. Linia zarządziła także dezynfekcję swoich samolotów.
Reklama

- Z powodu wybuchu koronawirusa (SARS-CoV-2) we Włoszech, nasze loty do i z tego kraju są od 1 marca anulowane. Jako przewoźnik, który zawsze stawia bezpieczeństwo podróżujących na pierwszym miejscu, będziemy nadal monitorować najnowsze wydarzenia w tej sprawie, a także w dalszym ciągu będziemy konsultować się z krajowymi i międzynarodowymi organami ds. zdrowia, i podejmować odpowiednie środki ostrożności – poinformował Turkish Airlines w niedzielnym oświadczeniu.

Przyczyną tej decyzji są, według przewoźnika, wytyczne amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób z siedzibą w Atlancie, która zaleca unikanie wszelkich niepotrzebnych podróży do Włoch. Zawieszenie wszystkich lotów obowiązuje do odwołania.

Turecka linia lotnicza odwołała już wszystkie swoje loty do Chin i Iranu – dwóch krajów najbardziej poszkodowanych wybuchem epidemii koronawirusa. Aby upewnić się, że ​​samoloty przewoźnika są wolne od wirusa, Turkish Airlines przeprowadził w ostatnich dniach dezynfekcję 250 swoich samolotów.


Po chińskim Wuhan, gdzie najprawdopodobniej wybuchła epidemia, i Daegu w Korei Południowej, Włochy stały się krajem najbardziej dotkniętym przez wirusa na kontynencie europejskim. Do niedzielnego wieczora włoskie władze ogłosiły, że liczba zarażonych osób wynosi 1694 osób, a liczba zgonów wzrosła do 34. Aby walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, kwarantannie zostają poddane całe miasta i wsie w środkowej części kraju.

Wcześniej British Airways i tani przewoźnik easyJet ogłosili, że przestaną latać do niektórych włoskich miast z powodu epidemii koronawirusa. Decyzja podjęta została jednak przede wszystkim z powodów ekonomicznych, a nie ze względów bezpieczeństwa ochrony zdrowia. Linie lotnicze zauważyły ​​gwałtowny spadek liczby pasażerów chcących podróżować do Włoch. Z podobnych pobudek węgierski przewoźnik Wizz Air zredukował liczbę lotów do wielu miejsc we Włoszech niemal ze wszystkich krajów w swojej siatce połączeń, w tym z Polski.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cf95f 2020-03-03 02:21   
gość_cf95f - Profil gość_cf95f
@gość_8fc77 LOT też, ale to Ryan jest zły?
gość_4334b 2020-03-02 11:44   
gość_4334b - Profil gość_4334b
Anulowanie rejsów ma sens tylko wtedy gdy inne linie zrobią to samo. Można wtedy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. W tym przypadku nie ma to żadnego sensu. Chyba że powód anulowania jest zupełnie inny...np. brak pasażerów
gość_8fc77 2020-03-02 10:53   
gość_8fc77 - Profil gość_8fc77
A ryanair ma dalej to w dupie...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama