×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air anuluje rejsy do Włoch


W czwartek (27.02) Wizz Air poinformował o ograniczeniu marcowych i kwietniowych lotów na włoskie lotniska. Obecnie wiadomo, że nie odbędą się również niektóre loty z Katowic oraz z Budapesztu.


Powodem ma być zmniejszone zainteresowanie ze strony pasażerów, z uwagi na panujący w północnych Włoszech koronawirus COVID-19. Ograniczenia dotyczą następujących tras:

„Wizz Air stale monitoruje poziom zapotrzebowania na bilety na wszystkich trasach i w związku z tym zdecydował się na zmniejszenie częstotliwości na niektórych swoich trasach w okresie od 11 marca do 2 kwietnia, co jest związane z mniejszym zainteresowaniem lotami. Aczkolwiek linia nie zawiesiła tych tras i w dalszym ciągu będzie na nich wykonywała operacje w ograniczonym zakresie” – informuje przewoźnik.


Pasażerowie, których dotyczą zmiany w rozkładzie lotów, zostaną o tym poinformowani w okresie przynajmniej 15 dni przed planowanym wylotem. Będą mogli wybrać bezpłatną zmianę terminu lotu lub anulować podróż. W efekcie mogą otrzymać 100 proc. zwrotu wartości biletu na konto lub 120 procent wartości biletu na konto Wizz. Ponieważ informacja o odwołaniu lotu będzie miała miejsce nie później niż 14 dni przed terminem podróży, pasażerowie nie będą mogli ubiegać się o dodatkowe odszkodowanie z tytułu rozporządzenia Rady EC 261/2004.

Wizz Air zmniejszy także częstotliwość lotów z Budapesztu do Włoch pomiędzy 11 marca a 2 kwietnia, ze względu na spadający popyt ze strony pasażerów – informuje portal Hungry Today. Nie kupimy obecnie biletów na loty z Budapesztu do Rzymu, Bolonii, Katanii, Neapolu, Mediolanu i Bari w okresie od 10 marca do 4 kwietnia. Przewoźnik poinformował jednak, że nie wszystkie loty zostały odwołane.

W oświadczeniu Wizz Air podkreśla, żestale monitoruje popyt na bilety i dlatego postanowił zmniejszyć częstotliwość na niektórych trasach. Wizz Air podkreśłił, że pasażerowie posiadający bilety na odwołane loty zostaną o tym należycie powiadomieni i będą mogli wybierać między bezpłatną zmianą trminu podróży lub zwrotem kosztów.

Artykuł będzie aktualizowany.

Fot.: materiały prasowe, Flickrgość_5fc97 - Profil
gość_5fc97
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie