Prawdopodobnie najciekawsze safety video od 100 lat

29 lutego 2020 13:22
5 komentarzy
Linia Qantas opublikowała najnowszą wersję swojego safety video (demonstracji zasad bezpieczeństwa przed lotem). Przewoźnik wykorzystał ten moment, aby świętować swoje 100-lecie. Efekt...zobaczcie sami.
Reklama
Qantas jest jedną z najstarszych linii lotniczych na świecie - został założony w listopadzie 1920 r., a więc w tym roku faktycznie obchodzi swoje 100-lecie. Spośród wciąż funkcjonujących linii starszy od niego jest tylko KLM i Avianca. Żeby upamiętnić tą wyjątkową rocznicę rocznicę, przez ostatnie 12 miesięcy australijska linia przygotowywała specjalne safety video.

Przewoźnicy od wielu lat wykorzystują filmy dotyczące prezentacji zasad bezpieczeństwa, aby promować swoją linię lub kraj, choć do tej pory żaden przewoźnik nie zrobił tego tak kreatywnie jak Qantas, który przeniósł swoich pasażerów w czasie, prezentując najważniejsze wydarzenia w swojej 100-letniej historii. W przeszłości motywy historyczne poruszała m.in. linia British Airways, w swojej bardzo dobrze przyjętej kampanii "To fly. To serve".

Akcję safety video linii Qantas otwiera samolot avro 504 w 1920 r., po czym widzowie przenoszą się kolejno przez następne dziesięciolecia obserwując dalszy rozwój przewoźnika. Qantas bardzo sprytnie chwali się również swoimi osiągnięciami - m.in. wprowadzeniem klasy biznes, jako pierwsza linia na świecie czy wynalezieniem nadmuchiwanych tratw ratunkowych przez pracownika linii.

Twórcy filmu niezwykle starannie starali się odzwierciedlić realia poszczególnych czasów, w tym celu wykorzystano m.in. samolot avro 504 wypożyczony z Qantas Founders Museum w Longreach, kabinę salonu pokładowego z boeinga 747-200 na pustyni Mojave, oryginalne mundury z kolekcji własnej Qantasa lub wypożyczone od emerytowanej załogi czy oryginalną kamizelkę ratunkową z lat trzydziestych XX wieku. W filmie wykorzystano także ponad 50 peruk oraz 30 sztucznych wąsów, użytych adekwatnie do odwzorowywanego okresu.

Tło muzyczne zostało specjalnie przygotowane do tego filmu. Jego twórcą jest James Morrison, który gra na saksofonie, trąbce i puzonie do instrumentalnej wersji piosenki "I Still Call Australia Home", kultowego utworu wykorzystywanego w reklamach Qantasa od kilkudziesięciu lat. Warto zaznaczyć, że muzyka jest dopasowywana do stylu muzycznego odwzorowywanej epoki.

Najważniejszym elementem filmu są oczywiście zasady bezpieczeństwa i te zostały szczegółowo omówione. Zwrócono uwagę m.in. na niewyjmowanie samodzielnie telefonu, który utknął w fotelu, co niedawno spowodowało dość poważne perturbacje w trakcie rejsy British Airways. Wideo jest dość długie, bo trwa ponad osiem minut, ale jest ono gratką dla fanów lotnictwa czy Australijczyków. Dbałość o szczegóły, atrakcyjna scenografia, interesujący scenariusz i świetnie dobra muzyka sprawią, że wszyscy pasażerowie będą zaciekawieni tym safety demo. To także przy okazji prawdopodobnie najlepsza autoreklama linii lotniczej w ramach demonstracji zasad bezpieczeństwa przed lotem. Film trafi na pokład samolotów na trasach krajowych i międzynarodowych Qantasa począwszy od 1 marca br.

A Wy chcielibyście zobaczyć safety video naszego LOT-u utrzymane w podobnej stylistyce? Zapraszamy do komentowania.
fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_083f8 2020-03-02 09:56   
gość_083f8 - Profil gość_083f8
Super zrobił to też Qatar z Robertem Lewandowskim w jednej z ról :)
marcelny 2020-03-01 11:53   
marcelny - Profil marcelny
To wideo lotu jest dość smętne.
gość_381dc 2020-02-29 22:55   
gość_381dc - Profil gość_381dc
Reklama super, film super, ale jestem przeciwny czemuś takiemu jako safety demo. Safety demo powinno być krótkie i treściwe, a nie coś takiego, że trzeba się zastanawia co jest ważne do obejrzenia, a co jest reklamą.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy