×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AtlasGlobal zbankrutował. Linia zawiesiła wszystkie operacje


W środę (12.02) turecki przewoźnik, Atlas Global powiadomił o swoim bankructwie zawieszając jednocześnie wszystkie operacje.


AtlasGlobal od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. W listopadzie 2019 roku przewoźnik zawiesił wszystkie swoje operacje oraz powiadomił o wstrzymaniu sprzedaży biletów na swoje rejsy na okres blisko miesiąca. Powodem tej decyzji była planowana restrukturyzacja przewoźnika.  21 grudnia linia wznowiła większość swoich lotów i poinformowała, że „wchodzi w nową fazę restrukturyzacji”, która ma na celu zapewnić pasażerom "unikalną jakość przelotów".

Turecki przewoźnik miał spotkać się ze swoimi pracownikami i poinformować ich o tym, aby nie pojawiali się w pracy od jutra. AtlasGlobal również wstrzymał możliwość zakupu biletów na swoje połączenia. Na obecną chwilę linia nie złożyła oficjalnie wniosku o upadłość, jednakże, jak podają tureckie media, dokona tego w ciągu najbliższych godzin.


Ostatnim wykonanym połączeniem przewoźnika był lot o numerze KK1283 z Bagdadu do Stambułu.

Atlas Global został założony w 2001 roku jako Atlasjet, w marcu 2015 roku linia zmieniła nazwę na obecnie używaną. Flota przewoźnika składa się z airbusów z rodziny A320 oraz airbusów A330.


Fot. mat. prasowegość_5a710 - Profil
gość_5a710
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie