Tureckie linie AtlasGlobal tymczasowo zawiesiły loty

Marek Stus - Profil Marek Stus
26 listopada 2019 20:45
1 komentarz
Tureckie linie lotnicze AtlasGlobal poinformowały dziś (26.11) o tymczasowym zawieszeniu wszystkich operacji lotniczych oraz wstrzymaniu sprzedaży biletów na swoje rejsy. Powodem tej decyzji jest planowana restrukturyzacja przewoźnika.
Reklama
AtlasGlobal sprecyzował w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych, że konieczność czasowego wstrzymania lotów jest wynikiem "wejścia w nową fazę restrukturyzacji", która ma zapewnić pasażerom "unikalną jakość przelotów". Operacje nie będą odbywały się do 21 grudnia br., zaś wszystkie kanały sprzedaży linii pozostaną zamknięte do 16 grudnia br. Przewoźnik wyłączył również swoją stronę internetową.


AtlasGlobal od dłuższego czasu ma problemy finansowe. Jako powody tej sytuacji linia wskazuje skurczenie się ruchu turystycznego do Turcji, niestabilność kursową liry oraz kryzys ekonomiczny w kraju, a także wzrost kosztów operacyjnych po przeniesieniu lotów na nowe lotnisko w Stambule.

Linie powstały w 2001 roku i przez kilkanaście lat funkcjonowały na rynku tureckim jako AtlasJet. Przewoźnik oferuje regularne połączenia krajowe i zagraniczne ze Stambułu oraz Antalii. Równolegle zajmuje się także działalnością czarterową. AtlasGlobal posiada umowy typu code-share m.in. z Air France, KLM i Air Serbia. Flota linii składa się aktualnie z 11 samolotów: trzech airbusów A330, jednego airbusa A320 i 7 airbusów A321.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_2d25c 2019-11-27 10:04   
gość_2d25c - Profil gość_2d25c
Już niejedna linia ogłaszała rzekomo czasowe zawieszenie i nigdy już nie wracała do operacji. Nie wiem po co takie mydlenie oczu, chyba żeby dać czas zarządowi na ucieczkę z tonącego statku (powietrznego).
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N