GOL i American Airlines ze współpracą codeshare

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
07 lutego 2020 10:30
Linie GOL Linhas Aéreas Inteligentes oraz American Airlines ogłosiły we wtorek (4.02) osiągnięcie porozumienia codeshare. Jest to nowy partner amerykańskiego przewoźnika w Ameryce Południowej po zakończonej niedawno współpracy z grupą LATAM.
Reklama
Na mocy nowej umowy codeshare pasażerowie amerykańskiego przewoźnika będą mieli dostęp do 20 nowych miejsc w Ameryce Południowej, poprzez połączenia nowego partnera AA. W zamian, pasażerowie GOL będą mogli podróżować na jednym bilecie do ponad 30 portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych. Dotychczas nie podano jednak jakie lotniska obejmuje porozumienie.

Mamy długą i bogatą historię w Ameryce Południowej, a współpraca z GOL-em dodatkowo zwiększy naszą obecność w tyn regionie. Nasi klienci będą nadal mieć dostęp do miejsc, które od zawsze cieszą się dużą popularnością, takie jak Brasilia, Rio de Janeiro–Galeão i São Paulo–Guarulhos, a teraz dodatkowo uzyskają przez te porty dostęp do nowych miejsc na całym kontynencie. Będziemy nadal rewidować siatkę połączeń i szukać strategicznych partnerstw, które przyniosą korzyści naszym klientom – powiedział Vasu Raja, wiceprezes ds. strategii siatki połączeń American Airlines.


Jak podkreśla American Airlines, sprzedaż biletów w ramach umowy rozpocznie się niezwłocznie po otrzymaniu zgody od organów regulacyjnych, co ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Linie planują w przyszłości rozszerzyć partnerstwo na dodatkowe połączenia.

GOL Linhas Aéreas Inteligente jest obecnie największym przewoźnikiem w Brazylii, gdzie oferuje 35 proc. miejsc na trasach krajowych. LATAM, były partner AA, jest drugą największą linią w południowoamerykańskim kraju i oferuje 32 proc. foteli.

– Jako dwie wiodące linie lotnicze w Brazylii i Stanach Zjednoczonych, GOL i American Airlines będą oferować najlepsze usługi dla pasażerów. Wzmocni to obecność GOL na rynku międzynarodowym i przyspieszy nasz długoterminowy wzrost – skomentował Paulo Kakinoff, dyrektor generalny GOL.


American Airlines postanowiły także rozszerzyć własną ofertę lotów do Ameryki Południowej. Przewoźnik uruchomi drugą dzienną rotację z Miami do Rio de Janeiro Galeão. Dodatkowe loty zaplanowane są w okresie od 7 stycznia do 28 marca 2021 r. Miasto na Florydzie zyska od AA także dodatkowe połączenia na istniejących już trasach krajowych.

American Airlines współpracowały już z brazylijskim przewoźnikiem do 2012 r. W 2011 r. część udziałów GOL kupiła Delta Air Lines, przez co zerwano partnerstwo z AA, które z czasem nawiązało współpracę z grupą LATAM. W 2019 r. Delta zainwestowała jednak 1,9 mld dolarów w LATAM Airlines Group rezygnującym tym samym z udziałów w GOL i kończąc współpracę z brazylijską linią.

Fot.: Wikimedia, T. Śniedziewski, P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N