×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing: 737 MAX wrócą w połowie roku


Boeing poinformował, że powrót boeingów 737 MAX powinien rozpocząć się w połowie 2020 r. Amerykański producent opiera swój szacunek na dotychczasowym doświadczeniu w procesie certyfikacji.


Zarówno FAA jak i inne organy regulacyjne indywidualnie określą, kiedy maxy będą mogły wrócić do eksploatacji. Jednak Boeing w komunikacie dla klientów i dostawców oszacował, że globalne uziemienie feralnych samolotów powinno się zakończyć w połowie 2020 r. 

Termin ten jest jednak uzależniony od bieżących prób rozwiązania znanych zagrożeń związanych z harmonogramem i dalszymi zadaniami, które mogą pojawić się w trakcie procesu certyfikacji. Uwzględnia on również rygorystyczną kontrolę, jaką organy regulacyjne słusznie stosują na każdym etapie przeglądu systemu kontroli lotów 737 MAX oraz proces ewaluacyjny rady operacyjnej, który określi wymagania dotyczące dodatkowego przeszkolenia pilotów. 


Przywrócenie maxów do bezpiecznej eksploatacji jest w tej chwili głównym priorytetem Boeinga. W przyszłym tygodniu producent przekaże dodatkowe informacje na temat wysiłków na rzecz bezpiecznego przywrócenia samolotów do eksploatacji, przy okazji publikacji kwartalnych wyników finansowych.

Termin wydania zgody na eksploatację maxów, a faktyczny termin ich powrotu do eksploatacji mogą dzielić miesiące, zważywszy na konieczność przeprowadzenia dodatkowych szkoleń pilotów, dokonania niezbędnych napraw samolotów czy samą ich relokację. Na podstawie ostatnich doniesień można spekulować, że boeingi 737 MAX realnie zaczną latać z pasażerami pod koniec sezonu letniego 2020 r. 

fot. mat. prasowegość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie