LATAM wprowadza klasę premium na lotach regionalnych

16 stycznia 2020 09:15
LATAM wprowadzi nową klasę serwisową na wszystkich lotach regionalnych obsługiwanych airbusami A320. Południowoamerykańska linia dotąd oferowała na nich wyłącznie standardowy produkt ekonomiczny.
Reklama
Nowa klasa ekonomiczna premium zostanie wprowadzona na wszystkich lotach krajowych i regionalnych obsługiwanych przez LATAM samolotami z rodziny airbusa A320. Grupa LATAM użytkuje aktualnie ponad 320 takich samolotów w jednoklasowej konfiguracji ekonomicznej. Wykonują one dziennie ponad 1200 lotów z lotnisk położonych w kilku krajach Ameryki Południowej.

Produkt premium będzie dostępny na wszystkich lotach przewoźnika od 16 marca br., ale bilety już trafiły do sprzedaży. Linia szacuje, że cena przelotu w nowej klasie będzie średnio o 30 proc. wyższa od dotychczasowych taryf ekonomicznych. Dodatkowo produkt został testowo już dziś wprowadzony na wybranych rejsach z trzech głównych baz LATAM: Santiago de Chile, Limy i São Paulo.


Pasażerowie, którzy wybiorą przelot w klasie ekonomicznej premium skorzystają z dodatkowych przywilejów i udogodnień zarówno na lotniskach, jak i w trakcie przelotu. W szczególności będą mogli dokonać priorytetowej odprawy, nadać bezpłatnie do 3 bagaży o wadze do 23 kg każdy (w zależności od trasy), w pierwszej kolejności wejść na pokład samolotu oraz skorzystać z oferty poczekalni biznesowych LATAM na wybranych trasach. Salony linii są dostępne na lotniskach w Buenos Aires, Bogocie, Limie, Miami, Santiago de Chile i São Paulo-Guarulhos. Z kolei na pokładzie samolotów klientów segmentu premium czeka wydzielona część kabiny w trzech pierwszych rzędach z gwarancją blokady środkowego fotela oraz bezpłatny serwis obejmujący pełne posiłki i napoje.

LATAM stworzy zatem produkt przypominający ofertę większości przewoźników europejskich w klasie biznes. Poza kilkoma wyjątkami linie na naszym kontynencie nie dysponują bowiem osobnymi kabinami biznesowymi, a pasażerom w ramach klasy biznes sprzedają w zasadzie te same fotele, które są dostępne w klasie ekonomicznej. Różnice między klasami sprowadzają się więc - w przypadku wyższej klasy - do lepszego serwisu w czasie lotu, wolnego fotela obok (nie w każdym samolocie i nie u wszystkich przewoźników) oraz określonych przywilejów związanych z odprawą i możliwością korzystania z poczekalni biznesowych.


Wprowadzenie przez LATAM nowej klasy ekonomicznej premium nie będzie miało wpływu na dotychczasową ofertę przewoźnika na rejsach w regionie obsługiwanych samolotami szerokokadłubowymi. W tym wypadku w sprzedaży nadal będą bilety w klasycznej klasie biznes oraz klasie ekonomicznej. Warto przypomnieć także, że LATAM rozpoczął w zeszłym roku także proces rekonfiguracji kabin biznesowych we flocie długodystansowej. Nowy produkt jest już dostępny w wybranych boeingach 767 i 777, a także będzie instalowany w kolejnych odbieranych przez przewoźnika airbusach A350 i boeingach 787-9.

Grupa LATAM Airlines jest największym przewoźnikiem w Ameryce Południowej. W ubiegłym roku przewiozła ponad 74 mln. pasażerów. Poza rynkiem chilijskim firma jest obecna także w Argentynie, Brazylii, Ekwadorze, Kolumbii, Paragwaju i Peru. Jej geneza sięga połączenia chilijskich linii LAN z brazylijskim przewoźnikiem TAM w 2011-2012 roku. W 2019 roku grupa ogłosiła nawiązanie strategicznej współpracy z Delta Air Lines, która zaowocowała przejęciem przez Amerykanów 20% udziałów w LATAM o wartości 1,9 mld USD oraz docelowo opuszczeniem 1 października br. przez linie sojuszu oneworld.

Fot. LATAM


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy