×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aeroflot zaoferuje w 2020 roku połączenie do Osaki


Już za nieco ponad pół roku, od 1 czerwca 2020 roku, rosyjskie linie lotnicze Aeroflot zaoferują swoim pasażerom połączenie do Osaki. Będzie to już druga trasa przewoźnika z Moskwy do Japonii.


Od początku czerwca pasażerowie flagowego rosyjskiego przewoźnika będą mogli udać się w podróż z moskiewskiego Szeremietiewa do portu lotniczego w Osace, która jest trzecim największym miastem w Japonii. Dotychczas Aeroflot latał tylko do Tokio na lotnisko Narita. Choć do inauguracji połączenia pozostało jeszcze kilka miesięcy to już teraz znajduje się ono w rozkładzie, a bilety do Osaki są dostępne w systemie rezerwacyjnym. Nowa trasa będzie obsługiwana cztery razy w tygodniu, a samoloty wystartują z Szeremietiewa w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o 19:05. Loty powrotne z lotniska Kansai w Osace są zaplanowane na 12:45 czasu lokalnego.

Aeroflot lata do Japonii już od 1967 roku na trasie do tokijskiego lotniska Narita. Poza tym przewoźnik obsługiwał w historii kilka innych tras, ale aktualnie w ofercie dostępne są jedynie loty do stolicy kraju kwitnącej wiśni. Jednym z lotnisk, które już wcześniej figurowały w siatce rosyjskich linii była właśnie Osaka, ale w 2003 roku połączenie to zostało zawieszone. Od przyszłego roku, gdy trasa ta po 16 latach wróci do oferty Aeroflotu, według portalu Routes Online obsługiwać ją będzie airbus A330-200.

- Dodanie do oferty drugiej trasy do Japonii wzmacnia pozycję Aeroflotu na rynku tras tranzytowych do Azji z Europy i Ameryki Północnej - brzmiał fragment komunikatu prasowego przewoźnika, w którym podkreślał on znaczenie nowej trasy w ramach perspektywy szerszej ekspansji.


Połączenie do japońskiej Osaki nie będzie jedynym nowym w ofercie Aeroflotu w przyszłym roku. Już w sierpniu tego roku przewoźnik ogłosił, że w 2020 będzie też latał z Moskwy do Hawany. Połączenie z lotniska Moskwa-Szeremietiewo do lotniska im. Jose Marti w Hawanie będzie realizowane od 1 września 2020 r. W rozwoju rosyjskiej linii istotna jest też kwestia nowych samolotów mających się pojawić we flocie przewoźnika już na początku przyszłego roku. Aeroflot oczekuje na 14 airbusów A350, a pierwszy z nich będzie gotowy do lotu już 29 marca 2020. Pierwszy taki samolot miał trafić do linii już w ubiegłym roku, ale harmonogram dostaw został zmieniony. Powodem była prawdopodobnie niekorzystna sytuacja finansowa przewoźnika.

fot. mat. prasowegość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie