Już 20 milionów pasażerów na wrocławskim lotnisku

11 grudnia 2019 16:14
8 komentarzy
W tym roku jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w Porcie Lotniczym Wrocław. 20-milionowy pasażer, licząc od otwarcia terminalu w 2012 roku, przyleciał dziś z Amsterdamu z liniami KLM.
Reklama
Samolot holenderskich linii KLM z Amsterdamu, którym przyleciał 20-milionowy pasażer wrocławskiego lotniska, wylądował dziś o godz. 13.40.

Jakie znaczenie ma to wydarzenie? Przyjrzyjmy się kilku liczbom: 10-milionowego pasażera w nowym terminalu Port Lotniczy Wrocław obsłużył w 2016 roku, tj. 4 lata od otwarcia nowego obiektu (2012 rok).

Aby obsłużyć kolejne 10 milionów podróżnych, port potrzebował już tylko trzech lat.


Tempo wzrostu w ostatnich latach było znaczące, zrealizowaliśmy też kluczowe inwestycje infrastrukturalne. Teraz wchodzimy w etap stabilnego, dojrzałego rozwoju. Cieszy nas coraz ciekawsza oferta połączeń sieciowych i dobrze skomponowana oferta przewoźników niskokosztowych. Sukcesywnie rośnie też liczba pasażerów w ruchu krajowym oraz czarterowym, czyli z biurami podróży. Równomierny rozwój poszczególnych segmentów dobrze rokuje na przyszłość – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W tym roku, zgodnie z prognozami, lotnisko obsłuży ponad 3,5 miliona podróżnych, po raz kolejny bijąc swój rekord. Wrocławskie lotnisko w naturalny sposób jest portem regionalnym dla południowo-zachodniej Polski, ale już dawno zyskało również znaczenie ponadregionalne.


Wśród pasażerów z Polski prym wiodą Dolnoślązacy, jednak już na drugim miejscu meldują się Wielkopolanie, a na kolejnych mieszkańcy Opolszczyzny i województwa śląskiego. Co ciekawe, coraz liczniejszą grupę pasażerów stanowią również mieszkańcy północnych Czech.

fot. Paweł Cybulak
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0146a 2019-12-14 18:56   
gość_0146a - Profil gość_0146a
Ciekawe czy Wielkopolanie pracujący w Audi jeżdżą Mercedesami
gość_cdc66 2019-12-12 19:00   
gość_cdc66 - Profil gość_cdc66
gość_edf2d: Właśnie o to chodzi. WRO ma przewagę pod kątem tanich lotów po Europie. Z PRG większość połączeń LCC obsługuje droższy jednak Smartwings. No i oczywiście bliskość WRO dla mieszkańców wymienionych przeze mnie Regionów. Dla przykładu, z miejscowości przygranicznych w kraju Kralovehradeckym czas podróży do Wrocławia jest porównywalny lub czasem krótszy, niż do Pragi (ok. 2h).
gość_edf2d 2019-12-12 14:06   
gość_edf2d - Profil gość_edf2d
gość_cdc66 - po Europie faktycznie taniej latać im z WRO, ale biorąc pod uwagę siatkę połączeń poza Europę PRG robi duże wrażenie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy