LOT rozszerzył umowę code-share z SAS-em

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
10 grudnia 2019 16:29
1 komentarz
Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzyły umowę code-share ze skandynawskimi liniami lotniczymi SAS. Dzięki temu jeszcze przed świętami, już od 20 grudnia pasażerowie polskiego przewoźnika będą mogli z przesiadką w Oslo polecieć z i do Trondheim, Alesund i Tromso.
Reklama

Od dzisiaj w ramach współpracy handlowej z Scandinavian Airlines SAS, w systemach rezerwacyjnych LOT-u dostępne są połączenia do trzech nowych kierunków w Norwegii. Dzięki temu zwiększa się dostępność połączeń dla pasażerów często podróżujących między Polską a Norwegią. Połączenia z Oslo w Norwegii będą wykonywane przez linię SAS.


Bardzo się cieszę, że wspólnie z partnerem z sojuszu Star Alliance możemy rozszerzyć liczbę kierunków dostępnych dla Pasażerów. To ważne szczególnie w okresie świątecznym i noworocznym, kiedy wielu naszych rodaków podróżuje nie tylko między dwoma największymi miastami w Polsce i Norwegii, ale też między mniejszymi lokalnymi portami lotniczymi, w pobliżu których mieszkają lub pracują. Chcemy, by ich podróż dzięki ofercie LOT-u była jak najbardziej komfortowa – mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń w Polskich Liniach Lotniczych LOT.


Dotychczas współpraca code-share LOT i SAS obejmowała wyłącznie połączenia między Warszawą a Kopenhagą. Rozszerzenie umowy o trzy norweskie lotniska, do których docierają bezpośrednio samoloty SAS, istotnie zwiększa wybór połączeń obsługiwanych przez obie linie. Rejsy LOT-u na trasie Warszawa-Oslo i Oslo-Warszawa realizowane się dwa razy dziennie w godzinach porannych i popołudniowych.
Reklama

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2019-12-11 17:23   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Jezeli to ma byc code-share to kod LO powinien sie pojawic na lotach z OSL do AES, TOS i TRD. Do wczoraj wieczora na stronie LOTu byly mozliwosci przesiadek w OSL do tych lotnisk ale odcinki norweskie sa tylko jako SK a nie LO. Mozliwe ze to sie zmieni, bowiem wiekszosc ogloszonych code-share skutkuje w kodzie LO na lotach innych linii.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama