×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wstrzymane loty na Okęciu


Dziś (6.12) rano przez pół godziny nie startowały samoloty z Lotniska Chopina w Warszawie.


Według rzecznika Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) loty zostały wstrzymane z powodu niedyspozycji jednego kontrolera podała Wyborcza.pl. Po godzinie 9:00 ruch na lotnisku został przywrócony. Według PAŻP incydent nie był związany z napiętą sytuacją wśród kontrolerów ruchu lotniczego na wieży Lotniska Chopina.


Z kolei według przedstawicieli Kontrolerów Ruchu Lotniczego Lotniska Warszawa Okęcie dzisiejsza przerwa w operacjach lotniczych wynikała jedynie z błędnie rozpisanego przez kierownictwo dziennego rozkładu pracy. W pewnym momencie, z tego właśnie powodu, nie było już na wieży kontrolera, który mógłby poprowadzić ruch bez łamania przepisów dotyczących maksymalnego czasu pracy na stanowisku.

Od kilku dni trwają rozmowy kontrolerów ruchu lotniczego z kierownictwem PAŻP. Pierwsza tura rozmów zakończyła się dziś w nocy o 2:30. Kolejna rozpoczyna się o 14:00. Konflikt dotyczy jednego z kierowników, którego metody pracy, zdaniem kontrolerów z wieży, powodują stres i niezadowolenie. Ponadto kontrolerzy nie chcą przyjąć nowego systemu zatrudnienia polegającego na trzech dniach pracy i dwóch dniach odpoczynku. Stary system zapewniał im o jeden dzień odpoczynku więcej. gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie