Biman Bangladesh zamawia dwa boeingi 787-9

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
19 listopada 2019 09:00
W trakcie tegorocznego Dubai Airshow linie Biman Bangladesh Airlines ogłosiły zakup dwóch boeingów 787-9.
Reklama

Zakup został ogłoszony podczas targów lotniczych, natomiast strony podpisały dokumenty już w październiku br. i od tego czasu zamówienie widniało na stronie Boeinga bez podania danych zamawiającego. Wartość umowy wyceniono na 585 mln dolarów amerykańskich zgodnie z aktualnymi cenami katalogowymi.

- Jednym z naszych kluczowych priorytetów jest posiadanie nowoczesnej floty z zaawansowanymi technologicznie samolotami, które pozwolą nam rozszerzyć naszą ofertę - powiedział marszałek lotnictwa Muhammad Enamul Bari, prezes zarządu Biman Bangladesh Airlines.

- Chociaż mamy dobrą siatkę połączeń krajowych, planujemy rozszerzyć naszą międzynarodową sieć o więcej miejsc docelowych w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Model 787 ze swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, doskonałą wydajnością operacyjną i dobrą marką pozwoli nam osiągnąć ten cel - dodaje Bari.


Przypomnijmy, że bengalskie linie eksploatują już cztery dreamlinery, ale w najmniejszym możliwym wariancie - 787-8. Ostatnia maszyna tego typu dołączyła do floty we wrześniu br.

Dwaj więksi bracia z rodziny 787 pozwolą przewoźnikowi zabrać na pokład 298 pasażerów. Pierwszy z nich zostanie odebrany już 19 grudnia. Odbiór drugiego z egzemplarzy odbędzie się dwa dni później.

fot. mat. prasowe
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama