Bydgoszcz: Najlepszy wrzesień w historii

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
08 października 2019 10:20
20 komentarzy
Z bydgoskiego lotniska skorzystało w minionym miesiącu prawie 41,8 tys. pasażerów. To o 13,8 proc. więcej w stosunku do tego samego okresu ub. roku. Był to najlepszy wrzesień w historii portu.
Reklama

Statystyki Bydgoszcz (BZG)
Liczba operacji w omawianym czasie wzrosła o 33 proc. do poziomu 1121.


Już 27 października br. PLL LOT otworzą bezpośrednie połączenie do Warszawy. Będzie ono realizowane 10 razy w tygodniu. Samoloty zrealizują nawet dwie rotacje w ciągu doby. Rozkład jest skrojony w taki sposób, żeby dostosować przesiadki w dwóch falach: w ciągu dnia (godziny popołudniowe) i wieczornej (wylot z Warszawy) z powrotem z Bydgoszczy rano następnego dnia.

Lufthansa, latająca codziennie do Frankfurtu daje możliwość szybkich i wygodnych przesiadek w ponad 200 kierunków w Europie i na świecie. Lotnisko Chopina w Warszawie, to kolejne 140 możliwości kontynuowania podróży – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Co należy podkreślić, połączenie LOT-u do Warszawy stanowi doskonałą alternatywę dla podróży pociągiem czy samochodem po kraju, zwłaszcza, że ceny biletów Bydgoszcz – Warszawa – Bydgoszcz zaczynają się już od 164 zł, a lot do Rzeszowa, Krakowa czy nawet Szczecina zajmie nam niespełna 3 godziny. Do Oslo, Mediolanu, Brukseli i wielu innych europejskich miast dotrzemy w niepełna 4 godziny. Co równie istotne – wieczorne rejsy z Warszawy umożliwią nam powrót na noc do domu. Loty przez Warszawę otwierają nam kolejne okno na świat.

fot. Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a8c6a 2019-10-11 08:30   
gość_a8c6a - Profil gość_a8c6a
Ceny są świetne, połączenie jest bardzo wygodne, szkoda tylko że marketing PLB leży i kwiczy, jak zwykle liczą że połaczenie samo się sprzeda. zadnej kampanii reklamowej, nic. Bardzo mało ludzi o tym połaczeniu wie.
gość_f616b 2019-10-10 18:25   
gość_f616b - Profil gość_f616b
gość_5e3b2
Wystarczy wejść na lot.com i wybrać daty przelotów, bez problemu znalazłem bilety po 139 zł w dwie strony na przełomie października i listopada.
169 zł to standardowa kwota wyjściowa, są przecież promocje, szalone środy i takie tam. 139 zł to promocyjna cena z okazji rozpoczęcia rejsów z WAW do BZG.
gość_5e3b2 2019-10-09 23:15   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
ArCo: to jest właśnie tekst ze strony Lotu - loty Warszawa - Bydgoszcz - Warszawa od 169 zł. Może ktoś ci stronę podmienił? W Polsce każda droga jest niebezpieczna. Ale cieszy, ze doszedłeś w końcu do podstawowego wniosku, Ty się podniecasz lotami samolotem, inni nigdy nie wybiorą innego transportu niż kolej (niekoniecznie w drugiej klasie), a są i tacy, co tylko z Warszawy do Krakowa i Katowic są skłonni nie pojechać samochodem, bo to po prostu lubią, tak jak Ty latanie. Wiec pozwól każdemu robic jak lubi.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama