×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: Ruch w sierpniu niemal bez zmian


Z lotniska w Bydgoszczy skorzystało w sierpniu blisko 47,8 tys. osób. To o 0,4 proc. mniej niż w tym samym miesiącu 2018 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Znacząco wzrosła za to liczba operacji lotniczych. Sierpień br. był pod tym względem rekordowy w historii lotniska. Obsłużono bowiem 1352 starty i lądowania, o 32,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.

Port lotniczy z dużym optymizmem patrzy w przyszłość. Niedawno powrót połączeń do Warszawy zapowiedział LOT. Trasa zostanie przywrócono ad 27 października br. i będzie obsługiwana 10 razy w tygodniu. Ponadto, nowością będą rejsy Ryanaira do Edynburga, które wystartują z końcem marca 2020 r. Zastąpią one jednak loty do Glasgow-Prestwick, które dostępne są tylko do końca bieżącego sezonu letniego. 

Pojawiły się także zapowiedzi rejsów czarterowych. Oprócz tych, które będą oferowane latem przyszłego roku (Burgas, Antalya, Zakintos i Heraklion, pojawią się też nowości - Tirana i Bodrum), także zimą dostępne będą tego typu przeloty. W okresie ferii zimowych (między 25 stycznia i 8 lutego 2020 r.) w soboty polecieć będzie można do Tel Awiwu. Wycieczki do Izraela z wylotem z Bydgoszczy sprzedają biura podróży Kaszub Travel i Bydgostia. 


Z początkiem września na lotnisku im I.J. Paderewskiego rozpoczął się remont i przebudowa terminala w obszarze odlotów. Po jego zakończeniu pojawi się dodatkowa przestrzeń przeznaczona na działalność gastronomiczną. Niebawem rozpocznie się także modernizacja parkingu. 

fot. Mirosław Pachowiczgość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie