×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: 30 mln zł straty i o 31 proc. mniej pasażerów


W czerwcu br. z usług lubelskiego lotniska skorzystało 29,4 tys. pasażerów, co stanowi spadek o 31,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Jednocześnie port podał, że zakończył 2018 r. ze stratą 30 mln zł.


Liczba pasażerów według miesięcy
W minionym miesiącu na lotnisku wykonano 466 operacji lotniczych. Od początku roku z usług portu skorzystało 166,9 tys. pasażerów, co stanowi spadek o 31 proc. w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku. 

Port na minusie 

Lotnisko podało także, że 2018 r. zakończyło ze stratą w wysokości 30 mln zł, która była niższa od straty za 2017 r. wynoszącej 31,4 mln zł. Jednak łączna suma niepokrytych strat z poprzednich lat wyniosła ponad 213 mln zł i przekroczyła sumę kapitału zapasowego, rezerwowego oraz 1/3 kapitału zakładowego. 

Zgodnie z przepisami, gdy spółka znajdzie się w takim stanie konieczne jest zwołanie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy i podjęcie decyzji, albo o dalszym istnieniu spółki, albo o dokapitalizowaniu w celu pokrycia straty, lub o jej likwidacji. 


Udziałowcy podjęli decyzję o dokapitalizowaniu lotniska, miasto Lublin - największy udziałowiec lotniska dokapitalizuje je kwotą 24 mln zł w czterech kwartalnych transzach. Podobną kwotę wpłaci marszałek województwa lubelskiego. 

Port lotniczy w Lublinie podobnie jak inne regionalne lotniska jest nierentowny i trudno jednoznacznie określić kiedy lotnisko przekroczy break-even. 

fot. mat. prasowegość_c568f - Profil
gość_c568f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie