×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adam Hamryszczak nowym prezesem lotniska w Rzeszowie


Adam Hamryszczak został powołany na nowego prezesa zarządu portu lotniczego w Rzeszowie. Michał Tabisz - dotychczasowy prezes, pozostanie w zarządzie na stanowisku wiceprezesa.


W środę (19.06) odbyło się posiedzenie rady nadzorczej spółki lotniskowej, na którym zapadły decyzje dotyczące nowego składu zarządu spółki. Nowym prezesem na trzyletnią kadencję został Adam Hamryszczak. Dotychczasowy prezes Michał Tabisz został wiceprezesem, natomiast dotychczasowy wiceprezes Zbigniew Halat odszedł ze spółki. Nowi prezesi swoje funkcje obejmą 22 czerwca br.

Hamryszczak to prawnik, ekspert w dziedzinie zarządzania funduszami unijnymi z wieloletnim doświadczeniem w administracji państwowej i samorządowej. Od listopada 2015 r. pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, a od 18 stycznia 2018 r. do 4 czerwca 2019 r. na tożsamym stanowisku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Odpowiadał między innymi za realizację programów:  Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia  oraz międzynarodowych programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej na lata 2014-2020.

Koordynował wdrażanie Regionalnych Programów Operacyjnych a także nadzorował realizacje instrumentu pożyczkowego ,,Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka".
Pełnił również funkcje członka Stałego Komitetu Rady Ministrów. 


Od 2008 r. pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, początkowo w Departamencie Wspierania Przedsiębiorczości. Następnie pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, a od lipca 2014 r. dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20.

Ukończył studia magisterskie prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz uzyskał tytuł magistra administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendysta Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

Michał Tabisz, dotychczasowy prezes spółki zostanie w zarządzie na stanowisku wiceprezesa. Jego trzyletni kontrakt wygasł w czerwcu 2019 r. 

fot. mat. prasowe

gość_84e4a - Profil
gość_84e4a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie