×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pratt & Whitney zmniejsza resursy dla silników A220 i E190/195 E2


Producent silników lotniczych Pratt & Whitney podjął decyzję o zmniejszeniu zalecanego okresu bezobsługowej eksploatacji silników PW1500G i PW1900G. Powodem takiego działania jest przedwczesne zużycie przednich łożysk sprężarki wysokiego ciśnienia.


Podczas rutynowych przeglądów silników montowanych w airbusach A220 i embraerach E190 E2 i E195 E2 stwierdzono zaawansowaną korozję łożysk w przednich piastach sprężarek. FAA (amerykański odpowiednik ULC) zamierza opublikować odpowiednie zalecenie dla operatorów maszyn wyposażonych w silniki PW1500G i PW1900G.


Amerykański regulator wystosował w piątek (31.05) komunikat, w którym powiadomił o fakcie odkrycia przez Pratt & Whitney korozji przednich łożysk. Co najciekawsze, korodują one pod zabezpieczającą warstwą antykorozyjną. Jak wynika z informacji FAA, usterka zmniejsza odporność silników na zużycie, również w sytuacji gdy nie są one eksploatowane. Problemy dotyczyć mogą osiemnastu silników zainstalowanych w maszynach zarejestrowanych na terenie USA. Wszystkie z tych samolotów to airbusy A220 wchodzące w skład floty Delta Air Lines.


Sam producent informował swoich klientów o usterce i skróceniu resursów dla łożyskowania sprężarek w kilku biuletynach serwisowych w kwietniu i maju br. Pomimo tego, Pratt & Whitney nie odpowiada na wnioski prasy o komentarz na temat usterek i działań FAA. Zalecenia podobne do tych wystosowanych przez FAA opublikują najprawdopodobniej również pozostali regulatorzy na całym świecie.

fot. mat. prasowegość_fefbd - Profil
gość_fefbd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie