Politechnika Rzeszowska i LINETECH rozpoczynają współpracę

28 maja 2019 16:33
Politechnika Rzeszowska i LINETECH podpisały strategiczną umowę o współpracy. Obejmuje ona kształcenie praktyczne inżynierów lotniczych, wsparcie badawczo-rozwojowe oraz projekty skierowane między innymi do wykładowców akademickich, kół naukowych czy nawet sekcji sportowych.
Reklama

Podpisana umowa jest zwieńczeniem kilkuletniej, dotychczasowej współpracy pomiędzy LINETECH i Politechniką Rzeszowską. Do tej pory wspólne działania pomiędzy PRz i dostawcą usług MRO obejmowały głównie staże w ramach programu POWER.

- To dla nas wejście w nowy etap – z jednej strony chcemy zapewnić sobie stały napływ młodej kadry, tak niezbędnej w obsłudze naziemnej samolotów pasażerskich, z drugiej dostrzegamy ogromny potencjał młodych ludzi i tego jak ich pomysły mogą ułatwić i zmienić sposób wykonywania naszej pracy. Będziemy czerpać mnóstwo korzyści, ale bierzemy też na siebie dodatkowe obowiązki – mówi prezes holdingu Aviaprime zarządzającego LINETECH’em, Piotr Kaczor.


Politechnika Rzeszowska od ponad 40 lat szkoli pilotów lotnictwa cywilnego, a od 2007 roku również mechaników lotniczych. Absolwenci uczelni zasilają szeregi inżynierów firm produkcyjnych z Doliny Lotniczej, a od 2015 roku, także rzeszowskiego hangaru LINETECH Aircraft Maintenance.

- Umowa z firmą LINETECH poszerza możliwości naszej współpracy z sektorem branży lotniczej. Będą z nich korzystać zarówno studenci, jak i nasi wykładowcy. To istotna część strategii rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, jako uczelni o wielkich tradycjach lotniczych – mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

fot. mat. prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy