PAŻP zaktualizuje system nawigacyjny za prawie 50 mln zł

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 października 2017 09:00
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała kontrakt na rozbudowę funkcjonalności systemu zarządzania ruchem lotniczym PEGASUS_21. Zadanie warte 11,4 mln euro (48,7 mln zł) zrealizuje hiszpańska firma Indra Systems.
Reklama
Indra, która była też dostawcą systemu, jako jedyny podmiot może instalować nowe moduły PEGASUS_21.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa oprogramowania systemu zarządzania ruchem lotniczym PEGASUS_21 użytkowanego operacyjnie przez PAŻP w Warszawie razem ze stanowiskami zdalnymi. Zakres tej rozbudowy nie obejmuje systemu ARTAS, systemu nagrywania głosu i zobrazowania video RICOCHET ani systemu DLFEP.

Umowa obejmuje rozbudowa systemu P_21 polegająca na dostarczeniu i instalacji nowych, dodatkowych stanowisk operacyjnych w ośrodkach kontroli ruchu lotniczego PAŻP, ich integracji z P_21 oraz zwiększeniu liczby licencji stanowiskowych P_21 na oprogramowanie zainstalowane w nowych stanowiskach operacyjnych. Zakres rozbudowy P_21 nie obejmuje systemu VCS (Voice Communication System). Indra zapewni także kompatybilność platformy testowej, symulacyjnej i zapasowej z oprogramowaniem P_21 po rozbudowie, oraz możliwość instalacji kolejnych wersji oprogramowania.

System P_21 został wdrożony jesienią 2013 r., początkowo w podstawowej wersji. Jego uruchomienie przebiegało z trudnościami i przez długi czas przepustowość polskiej przestrzeni powietrznej była ograniczona. Opisywaliśmy to szczegółowo w raporcie Pasazer.com.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy