×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair opóźnia dostawy Boeing 737 MAX


W tym roku flotę Ryanaira miało zasilić 47 maszyn B737 MAX. W rzeczywistości przewoźnik otrzyma tylko pięć.


Jak podaje Flightglobal.com Ryanair przesuwa dostawy Boeing 737 MAX na sezon zimowy 2019/20. Powodem decyzji jest uziemnienie maszyn, chociaż przewoźnik utrzymuje, że "wierzy w maxy".

Przewoźnik zamówił 210 samolotów tego typu w konfiguracji 197 foteli. Pierwsze pięć samolotów miało zasilić flotę już latem tego roku, jednak zostają one przesunięte na listopad. Kolejne dostawy 42 maszyn zostają opóźnione do sezonu letniego 2020 zamiast zimowego 2019 r. Przedpłaty zostały zamrożone, przewoźnik oczekuje pokrycia przez producenta strat wynikających z przesunięć.

Ryanair podaje, że opóźnione dostawy B737 MAX spowodują, że linia nie osiągnie znaczących oszczędności kosztowych do 2021 r., jednak spodziewa się, że ten typ floty opłaci się w następnych latach. W komunikacie prasowym przewoźnika czytamy, że firma oczekuje 16 proc. oszczędności na paliwie i 40 proc. mniejszej emisji hałasu przy jednocześnie zwiększonej pojemności o 4 proc.
gość_fefbd - Profil
gość_fefbd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie