×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejny miesiąc spadków w Poznaniu


W kwietniu br. z poznańskiego lotniska skorzystało 159,1 tys. osób. To o 1 proc. mniej niż w tym samym miesiącu 2018 r. Wynik ten to przede wszystkim efekt spadku liczby pasażerów linii niskokosztowych (99,6 tys., -4 proc.).


Liczba pasażerów według miesięcy
Wzrosty odnotowano za to w innych głównym segmentach ruchu. Na trasach oferowanych przez przewoźników regularnych liczba podróżnych zwiększyła się o 6 proc. (41,1 tys.), a na czarterowych o 3 proc. (18,1 tys.). Z kolei znacząco mniej było osób odprawionych w ramach General Aviation (276 os., -28,9 proc.).

Wśród połączeń typu "legacy" najpopularniejsze były: Warszawa (16,3 tys.), Frankfurt (11,6 tys.) i Monachium (10,1 tys.). Najbardziej oblegane kierunki niskokosztowe to z kolei Londyn-Stansted (13,2 tys.), Londyn-Luton (12 tys.) i Dublin (7,5 proc.). Spośród tras czarterowych prym wiodła Antalya (5,4 tys.), dalej znalazły się Hurghada (3,1 tys.) i Fuerteventura (1,8 tys.). 


 W omawianym miesiącu port na Ławicy obsłużył blisko 2,7 tys. startów i lądowań (-0,6 proc.). 

fot. Dominik Sipinskigość_12d14 - Profil
gość_12d14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie