Poznań: W sierpiu 366 tys. pasażerów

14 września 2023 08:45
W sierpniu 2023 roku lotnisko Poznań-Ławica odprawiło 366 tys. pasażerów.
Reklama
Statystyki Poznań (POZ)
 
W sierpniu 2023 roku, port lotniczy Poznań-Ławica obsłużył ponad 366 tys. pasażerów. To wzrost o 21 proc. w stosunku do sierpnia ubiegłego roku. Tanie linie lotnicze przewiozły 165 tys. pasażerów, co daje wzrost na poziomie 17 proc. w stosunku do sierpnia ubiegłego roku. Na połączeniach sieciowe tradycyjnych przewoźników przewieziono 33 tys pasażerów, to wzrost na poziomie 22 proc. W ruchu czarterowym obsłużono 166 tys pasażerów, co daje wzrost na poziomie 26 proc.

Pomiędzy styczniem a sierpniem 2023 roku, lotnisko \Wieniawskiego obsłużyło już prawie 1,9 mln pasażerów. W miesiącach wakacyjnych czyli lipiec-sierpień, obsłużonych zostało 722 tys. podróżnych.


Najpopularniejszym kierunkiem tanich linii lotniczych tradycyjnie są londyńskie lotniska Stansted, który jest hubem dla linii Ryanair, jak i Luton, który jest bazą dla węgierskiego Wizz Aira. Zaraz po nich zarówno w sierpniu, jak i w ubiegłych miesiącach uplasowało się chorwackie lotnisko Zadar. Na kolejnych lokatach znalazły się kierunku, takie jak Dublin, Mediolan-Bergamo, na szóstym miejscu Budapeszt, siódmym Kraków, a następnie Girona, Korfu i Liverpool. Do każdego z tych miast z Poznania można dolecieć irlandzkim Ryanairem, z wyjątkiem Luton, dokąd lata węgierski Wizz Air. Jeśli chodzi o połączenia sieciowe tradycyjnych przewoźników to️ w sierpniu, podobnie jak w lipcu na pozycji lidera uplasował się Frankfurt obsługiwany przez Lufthansę, a zaraz po nim z niewielką stratą Warszawa, która jest obsługiwana przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Wśród najpopularniejszych kierunków czarterowych absolutnym liderem była Antalya, i to z ogromną przewagą nad kolejnymi kierunkami. Na kolejnych pozycjach doszło do kosmetycznych zmian w stosunku do lipca, ponieważ na drugiej pozycji uplasował się Bodrum (czwarty w lipcu), Heraklion (w lipcu również trzeci), Rodos (nr 2 w lipcu) i Burgas, którego nie było w lipcowym TOP5. Wówczas była tutaj Palma de Mallorca.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy