Poznań: Ponad 20 proc. więcej pasażerów we wrześniu

24 października 2023 14:57
Poznańskie lotnisko opublikowało statystyki ruchu pasażerskiego we wrześniu. W ciągu minionego miesiąca odprawiono 346 tys. podróżnych.
Reklama
Statystyki Poznań (POZ)
 
Wrześniowy wynik stanowi wzrost o 23 proc. względem analogicznego okresu w minionym roku. Od stycznia br. poznański port obsłużył już 2,2 mln pasażerów.

Wrzesień, pomimo zakończenia szczytu wakacyjnych wyjazdów charakteryzował się bardzo dużym udziałem pasażerów korzystających z czarterów. Było ich 151 tys., tylko niewiele więcej, bo 153 tys. skorzystało z tanich linii lotniczych. Tradycyjni przewoźnicy odpowiadają natomiast za 40 tys. odprawionych pasażerów.


Dalszych wzrostów należy się spodziewać również w miesiącach sezonu zimowego. Do najważniejszych wydarzeń w Poznaniu będzie należeć wejście nowego przewoźnika Fly Dubai, który od 29 października będzie oferował trzy połączenia w tygodniu na główne lotnisko w Dubaju. Wśród innych zimowych połączeń ze stolicy Wielkopolski należy wspomnieć o bezpośrednich lotach do takich miast jak m.in. Amman w Jordanii, portugalska Lizbona czy Pafos na Cyprze. Co istotne, loty do Dubaju z Poznania będą odbywać się także w formule czarterowej. Połączenia na lotnisko Al Maktoum realizowane będą raz w tygodniu od grudnia do marca na zlecenie biura Coral Travel.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy