Prezes PAŻP: Polska w centrum przepływu ruchu lotniczego za 5 lat

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
16 maja 2019 08:33
3 komentarze
Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski przewiduje, że w ciągu najbliższych pięciu lat Polska znajdzie się w centrum europejskiego ruchu lotniczego.
Reklama

- Zeszły rok w Polsce zakończył się 10 procentowym wzrostem ruchu lotniczego. To trzykrotnie wyższe tempo niż na zachodzie Europy - powiedział Janusz Janiszewski, p.o. prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej podczas odbywającego się w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. - Jeżeli popatrzymy na ostatnie 15 lat wzrostu ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej oraz w regionie, to w samej Polsce to jest wzrost o ponad 150 procent. Ostatni rok to ponad 46 milionów pasażerów. 2018 r. zakończyliśmy 10 procentowym wzrostem ruchu lotniczego. To trzykrotnie wyższe tempo niż na zachodzie Europy - dodał Janiszewski.


Janiszewski wyjaśnił, że według prognoz międzynarodowego stowarzyszenia przewoźników lotniczych już za 5 lat centrum przepływu ruchu lotniczego znajdzie się nad Polską, według niego jest to dla Polski i naszej przestrzeni powietrznej gigantyczna szansa na rozwój. Prezes dodał też, że ze statystyk PAŻP wyłania się dobry obraz pracy polskich służb ruchu lotniczego.

- Nasze opóźnienia są trzykrotnie mniejsze w stosunku do tego, co jest w Europie. Średnie opóźnienia na jedną operację lotniczą wyniosło w 2018 roku około 7 sekund. To są bardzo niewielkie opóźnienia na tle reszty Europy - chwalił wyniki Janiszewski. - Tak dynamiczny rozwój ruchu lotniczego i infrastruktury lotniczej powoduje, że jako PAŻP musimy być gotowi na te wyzwania. Są one związane z digitalizacją i cyfryzacją tej części transportu lotniczego. Dlatego już dzisiaj staramy się budować takie systemy, które będą pomagać w zarządzaniu ruchem lotniczym i przepływem tego ruchu - dodał.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a26cb 2019-05-18 09:47   
gość_a26cb - Profil gość_a26cb
@crystalmint. Wystarczy wyłączyć TVP spojrzeć na rzeczywistość własnymi oczami, żeby zobaczyć iż nie jest tak różowo i dynamicznie jak twierdzą niektórzy. Program budowy dróg - gdzieniegdzie w stanie rozkładu, PKP IC od kilku lat rozstrzyga przetarg na zakup 12 (!) - (tak 12 nie 120 EZT), zamiast kilkudziesięciu helikopterów dla Sił Zbrojnych kupiono 8 (osiem), zamiast 3-4 okrętów podwodnych kupiono 0 (zero), zamiast 8 baterii systemu Patriot - dwa, zamiast 160 wyrzutni HIMARS - 18 (osiemnaście), zamiast obniżki ZUS - podwyżka o 20%, ceny w ciągu ostatnich czterech lat poszły w górę o 20-30% - wymieniać dalej? Zresztą wyznawcy i tak nie przekonasz.
crystalmint 2019-05-16 09:03   
crystalmint - Profil crystalmint
Według większości użytkowników tej strony jeśli ten zły okropny PiS zostanie przy władzy to wszystkie lotniska z wyjątkiem Radomia będą zburzone, w każdym samolocie LOTu będzie ikona Jarka Kaczyńskiego a wszystkie linie wycofają się z Polski
gość_3cc7e 2019-05-16 08:58   
gość_3cc7e - Profil gość_3cc7e
Tylko i wyłącznie jeżeli nie będzie Polexitu a z tą ekipą to nic nie wiadomo
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama