Milczarski o chińskich planach LOT-u

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
15 maja 2019 09:10
23 komentarzy
Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, podczas odbywającego się w Katowicach w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego "Forum współpracy gospodarczej Polska - Chiny" przekonywał, że ambicje narodowego przewoźnika na rozwój na rynku chińskim są bardzo duże.
Reklama

Obecnie LOT oferuje trzy loty tygodniowo do Chin, konkretnie do Pekinu. W ubiegłym roku na trasie z Warszawy do stolicy Państwa Środka LOT obsłużył 36 proc. z 71,5 tys. pasażerów, którzy odbyli podróż do Pekinu. Łączna liczba pasażerów podróżujących między Polską a Chinami wyniosła 185 tys., udział LOT-u to raptem mniej niż 14 proc.


- Jesteśmy najaktywniejszym i najdynamiczniej rozwijającym się przewoźnikiem lotniczym w Europie Środkowej. Rynek chiński jest dla nas ważny. Mamy ambicję stać się bramą dla ruchu z Chin w tej części Europy. To obszar - między Bałtykiem, Adriatykiem a Morzem Czarnym - zamieszkiwany przez 180 mln osób. Chcemy być przewoźnikiem pierwszego wyboru – mówił Rafał Milczarski, prezes LOT-u. Dodatkowo odniósł się też do małej liczby rejsów LOT-u z Warszawy do Pekinu. - Chcielibyśmy latać co najmniej 14 razy w tygodniu, ale nie możemy dostać slotów w Pekinie. Mam nadzieję, że sytuacja zmieni się po otwarciu nowego lotniska w stolicy Chin. Z trzema lotami nasz dostęp do rynku chińskiego jest mocno ograniczony. Sytuacja powinna być tutaj symetryczna, inaczej nie ma uczciwych warunków konkurencji i współpracy - wyjaśnił.


Według Milczarskiego sytuacja na linii połączeń Polska - Chiny zmieni się po powstaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zdaniem prezesa LOT-u nowe lotnisko będzie bramą nie tylko dla ruchu z Chin, ale też Indii i innych dalekowschodnich kierunków. Według zapewnień Milczarskiego w perspektywie 10 lat LOT chciałby latać do Chin i innych lotnisk nawet 98 razy w tygodniu, a dzięki CPK przewoźnik uruchomi 21 połączeń tygodniowo tylko do samego Pekinu.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kubuś 2019-05-18 11:37   
Kubuś - Profil Kubuś
gość_e3047: a co ma do tego wszystkiego Bydgoszcz?
gość_a3047 2019-05-17 11:42   
gość_a3047 - Profil gość_a3047
@gość_e05ae - LOT nie ma slotów ani na lotnisku w Pekinu, ani na lotnisku w Bydgoszczu.
gość_e05ae 2019-05-17 08:36   
gość_e05ae - Profil gość_e05ae
Dzisiaj LOT lata tylko 3 raz w tygodniu do Chin! Nie latają ani do Szanghaju, ani do Hong Kongu ani gdzie indzie w Chin. Siatka polaczeń w Polski do Chin jest FATALNA. Jestem ciekawy czy LOT już ma sloty na nowym lotnisku w Pekinu?????????
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama