×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Southwest rozważa zakup airbusa A220?


Przedstawiciele Southwest Airlines odwiedzili Airbusa, żeby przedyskutować z producentem możliwości airbusów A220 - donosi "Air Current". To efekty niedawnego uziemienia floty boeingów 737 MAX.


W tym momencie nie mamy planów, aby wymieniać flotę, stale jednak śledzimy dostępność samolotów na rynku - powiedział Gary Kelly, dyrektor generalny Southwest.


Southwest na przestrzeni dekad był jednym z najważniejszych klientów Boeinga i odegrał kluczową rolę w rozwoju serii 737. Według analityków dzięki strategicznej współpracy przewoźnik może liczyć na najwyższe w branży upusty od Boeinga. 

Zainteresowanie konkurencyjnym modelem A220 może tylko pogorszyć trwający już kryzys 737 MAX i osłabić pozycję amerykańskiego producenta, dla którego amerykańskie linie to kluczowy klient. Amerykańskie media spekulują, że upusty Boeinga dla Southwest są na tyle atrakcyjne, że linia byłaby w stanie kupić dwa boeingi 737 MAX w cenie jednego airbusa A220. Problem w w tym, że nie wiadomo kiedy skończą się problemy z maxami, a wybór A220 rozwiązałby, choć częściowo problemy linii.

fot. mat. prasowegość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie