Latamy SAS-em ze Szczecina do Kopenhagi

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
02 kwietnia 2019 11:41
3 komentarze
Wczoraj (01.04) SAS zainaugurował swoje połączenie między Szczecinem a Kopenhagą. Trasa będzie obsługiwana w dni powszednie samolotami typu ATR72-600.
Reklama

W uroczystości przywitania przewoźnika na szczecińskim lotnisku udział wzięli przedstawiciele samorządu (Janusz Gromek z urzędu marszałkowskiego i Piotr Krzystek - prezydent miasta). Prócz tego obecny był także ambasador Królestwa Danii - jego ekscelencja Oleg Egberg Mikkelsen. Nie zabrakło także zabawnych akcentów: aktorów przebranych za członków Gangu Olsena czy kopenhaską Syrenkę. Grała orkiestra dęta, a pierwszych pasażerów częstowano tortem.

Wydarzenia towarzyszące inauguracji odbyły się także w Kopenhadze. Prócz przywitania na tamtejszym lotnisku władze województwa z lokalnymi partnerami biznesowymi zorganizowały w stolicy Danii specjalne seminarium poświęcone Pomorzu Zachodniemu.

- Jesteśmy atrakcyjnym miejscem do robienia biznesu. Skandynawowie mają już w naszym regionie dobrych pracowników, sprzyjające warunki i pomocną administrację, ale brakowało im właśnie szybkiego połączenia lotniczego - powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, cytowany przez portal GS24.pl


O trasę do Kopenhagi port lotniczy im. NSZZ "Solidarność" starał się przez 10 lat. Wcześniej podejmowano kilka mniej lub bardziej udanych prób połączenia zachodniopomorskiego ze stolicą Danii. Sam SAS miał już szczecińskie epizody: w latach 2000-2001 i 2004. W obecnej odsłonie loty realizowane są w dni powszednie. Start samolotu ze stolicy Danii do Szczecina od poniedziałku do czwartku przewidziano na godz. 8:25. Lot do Goleniowa potrwa godzinę. Po 25 minutach postoju maszyna wystartuje w drogę powrotną, by przybyć do Kopenhagi o 10:50. W piątki rotacja będzie wykonywana dwie i pół godziny później (wylot z Kopenhagi o 11:00, wylot ze Szczecina o 12:25). Nie wiadomo czy połączenie będzie całoroczne czy sezonowe. Póki co, w systemie linii dostępne jest ono wyłącznie do 25 października br.

O wadach i zaletach nowej trasy SAS-u do Polski pisaliśmy w naszej Analizie. Od tamtego czasu przewoźnik polepszył swoją ofertę, m.in. wprowadzając możliwość przesiadek na kilka własnych tras międzykontynentalnych (m.in. do USA i Chin).

Szczecin jest szóstym lotniskiem w Polsce obsługiwanym przez skandynawskie linie lotnicze. Najbardziej rozbudowana siatka połączeń dostępna jest z Gdańska, skąd można polecieć na pokładach SAS-u do Kopenhagi, Bergen, Oslo-Gardermoen i Sztokholmu-Arlandy (sezonowo). Poza tym przewoźnik obecny jest jeszcze we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Krakowie. W przeszłości latał także do Łodzi i Katowic.

fot. Port Lotniczy Szczecin (Facebook)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
teemu 2019-04-03 21:28   
teemu - Profil teemu
@mppt: SAS zawiesza niektóre trasy na lato zupełnie, np. do Poznania w zeszłych latach tak robił. Cała Skandynawia jest wtedy na urlopie, więc ruchu biznesowego praktycznie stamtąd nie ma i pewnie się nie opłaca.
mppt 2019-04-02 14:40   
mppt - Profil mppt
Obecnie loty są w systemie przewoźnika tylko do 28 czerwca. W lipcu brak lotów. W sierpniu tylko dwa w ostatnie piątki.
gość_83da4 2019-04-02 11:55   
gość_83da4 - Profil gość_83da4
Lublin będzie kolejny :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama