×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Latamy SAS-em ze Szczecina do Kopenhagi


Wczoraj (01.04) SAS zainaugurował swoje połączenie między Szczecinem a Kopenhagą. Trasa będzie obsługiwana w dni powszednie samolotami typu ATR72-600.


W uroczystości przywitania przewoźnika na szczecińskim lotnisku udział wzięli przedstawiciele samorządu (Janusz Gromek z urzędu marszałkowskiego i Piotr Krzystek - prezydent miasta). Prócz tego obecny był także ambasador Królestwa Danii - jego ekscelencja Oleg Egberg Mikkelsen. Nie zabrakło także zabawnych akcentów: aktorów przebranych za członków Gangu Olsena czy kopenhaską Syrenkę. Grała orkiestra dęta, a pierwszych pasażerów częstowano tortem.

Wydarzenia towarzyszące inauguracji odbyły się także w Kopenhadze. Prócz przywitania na tamtejszym lotnisku władze województwa z lokalnymi partnerami biznesowymi zorganizowały w stolicy Danii specjalne seminarium poświęcone Pomorzu Zachodniemu.

- Jesteśmy atrakcyjnym miejscem do robienia biznesu. Skandynawowie mają już w naszym regionie dobrych pracowników, sprzyjające warunki i pomocną administrację, ale brakowało im właśnie szybkiego połączenia lotniczego - powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, cytowany przez portal GS24.pl


O trasę do Kopenhagi port lotniczy im. NSZZ "Solidarność" starał się przez 10 lat. Wcześniej podejmowano kilka mniej lub bardziej udanych prób połączenia zachodniopomorskiego ze stolicą Danii. Sam SAS miał już szczecińskie epizody: w latach 2000-2001 i 2004. W obecnej odsłonie loty realizowane są w dni powszednie. Start samolotu ze stolicy Danii do Szczecina od poniedziałku do czwartku przewidziano na godz. 8:25. Lot do Goleniowa potrwa godzinę. Po 25 minutach postoju maszyna wystartuje w drogę powrotną, by przybyć do Kopenhagi o 10:50. W piątki rotacja będzie wykonywana dwie i pół godziny później (wylot z Kopenhagi o 11:00, wylot ze Szczecina o 12:25). Nie wiadomo czy połączenie będzie całoroczne czy sezonowe. Póki co, w systemie linii dostępne jest ono wyłącznie do 25 października br.

O wadach i zaletach nowej trasy SAS-u do Polski pisaliśmy w naszej Analizie. Od tamtego czasu przewoźnik polepszył swoją ofertę, m.in. wprowadzając możliwość przesiadek na kilka własnych tras międzykontynentalnych (m.in. do USA i Chin)

Szczecin jest szóstym lotniskiem w Polsce obsługiwanym przez skandynawskie linie lotnicze. Najbardziej rozbudowana siatka połączeń dostępna jest z Gdańska, skąd można polecieć na pokładach SAS-u do Kopenhagi, Bergen, Oslo-Gardermoen i Sztokholmu-Arlandy (sezonowo). Poza tym przewoźnik obecny jest jeszcze we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Krakowie. W przeszłości latał także do Łodzi i Katowic.

fot. Port Lotniczy Szczecin (Facebook)gość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie