×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Raport: Nowości na polskich lotniskach


W życie wchodzi właśnie nowy rozkład lotów na sezon letni 2019. Jakie nowe połączenia uruchomią przewoźnicy z polskich lotnisk? Który port lotniczy zyska najwięcej nowych tras?


Warszawa

Na początku czerwca wystartuje nowe dalekodystansowe połączenie do Stanów Zjednoczonych - polecimy z Warszawy do Miami. We wrześniu narodowy przewoźnik uruchomi też bezpośrednie loty do Indii - polecimy z lotniska Chopina do Delhi. W okresie wakacji letnich LOT będzie oferował sezonowe rejsy na Korfu oraz do Warny. Po dłuższej przerwie narodowy przewoźnik wraca do Libanu - od połowy czerwca będzie realizował loty do Bejrutu. Po zimowej przerwie ponownie polecimy do Splitu, Zadaru oraz Puli.


Po zimowej przerwie Wizz Air ponownie uruchomi loty z Warszawy do Burgas, Splitu, Billund, Bordeaux, Nicei, Alicante,  Podgoricy, Lizbony, Porto, Bazylei, Goteborga, Bari, Lamezii,  oraz na Korfu i Sardynię. Zawieszone zostanie sezonowe połączenie z lotniska Chopina do Grenoble, Turynu, Werony i Ovdy.

easyJet zawiesza swoje połączenie z Warszawy do Londynu Gatwick, natomiast ponownie dostępne są bilety na przeloty do Genewy. W sezonie letnim do Barcelony El Prat nie polecimy na pokładach samolotów Vueling oraz Norwegian. 

Kraków

LOT uruchomi z Krakowa loty do Bukaresztu, Olsztyna a także sezonowe połączenie do Dubrownika. Przewoźnik zwiększy również częstotliwość rejsów do Chicago.

Ryanair uruchomi w sezonie letnim nowe trasy z Krakowa do Szczecina, Bordeaux, Hamburga, Odessy, Charkowa, Bari, Berlina Tegel, Katanii, Kopenhagi, Rimini oraz Salonik. Po zimowej przerwie do siatki połączeń irlandzkiego przewoźnika powracają połączenia do Burgas, Lourdes, Lamezii, Pescary oraz na Kretę i Majorkę.  Ryanair zawiesi za to sezonowe połączenie do Ovdy, nie polecimy także do Marrakeszu. 


Na początku maja Wizz Air uruchomi na krakowskim lotnisku swoją bazę operacyjną i zaoferuje pasażerom loty do Bari, Billund, Charkowa, Doncaster Sheffield, Katanii, Kijowa-Żuliany, Kutaisi, Larnaki, Londynu Luton, Oslo, Nicei, Turku, Birmingham, Eindhoven, Reykjaviku, Rzymu Fiumicino, Tel Awiwu oraz Turynu. W sumie węgierski przewoźnik będzie realizował rejsy z Krakowa na 18 trasach. 

Do Barcelony El Prat będzie można ponownie polecieć z Krakowa liniami Veuling. 

Gdańsk

SWISS uruchomi nowe połączenie z Gdańska do Zurychu - loty do Szwajcarii będą realizowane cztery razy w tygodniu. Na początku kwietnia wystartuje nowe połączenie easyJet z gdańskiego lotniska do Berlina Tegel. 

W sezonie letnim Wizz Air uruchomi nowe połączenia z Gdańska do Bremy, Kutaisi, Oslo, Londynu Gatwick, Bodo oraz 
Po zimowej przerwie ponownie polecimy do Barcelony El Prat oraz Billund.


Ryanair uruchomi nowe połączenie z Gdańska do Barcelony Reus. Irlandzki przewoźnik ponownie zaoferuje też loty do Aten oraz Newcastle. Na sezon letni zawieszone zostanie połączenie z Gdańska do Ovdy.

Katowice

Wizz Air uruchomi w sezonie letnim nowe trasy z Katowic do Santander, Alesund, Castellon oraz na Fuerteventurę.
Po zimowej przerwie powracają loty do Burgas, Splitu, Malagi, Podgoricy, Lizbony, Porto, Bari, Bolonii, Glasgow oraz na Sardynię. Na okres wakacji letnich zawieszone zostanie połączenie do Dubaju.


Od sezonu letniego Ryanair będzie oferował rejsy z Katowic do Mediolanu Bergamo zamiast tak jak dotychczas na lotnisko Malpensa. Irlandzki przewoźnik nie planuje uruchomienia żadnego nowego połączenia.

Sezonowo polecimy liniami Ellinair z Katowic do Salonik. 

Modlin

Ryanair uruchomi w sezonie letnim rejsy z Modlina do Marsylii i Glasgow. Po zimowej przerwie powrócą loty na Kretę, Korfu, do Faro, Pescary, Pizy i Rimini. Na okres wakacji letnich przywrócone zostanie połączenie z Modlina do Burgas.

Zawieszone zostaną natomiast trasy na Fuerteventurę, Gran Canarię, a także do Ovdy. Przewoźnik kasuje też połączenie z Modlina do Karlsruhe/Baden-Baden.

Wrocław

Po zimowej przerwie Ryanair ponownie zaoferuje loty do Podgoricy, Aten, Alicante, Barcelony Girony, Faro oraz na Kretę i Majorkę. Zawieszona zostanie natomiast trasa do Tel Awiwu. 

Na początku maja KLM uruchomi bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Amsterdamu - loty do Holandii będą się odbywały codziennie. Nie polecimy natomiast liniami Eurowings z Wrocławia do Stuttgartu.

Poznań

Ryanair uruchomi w sezonie letnim połączenie z Poznania do Zadaru, Cork oraz Sztokholmu Skavsty. Po przerwie powracają loty do Alicante, Billund, Barcelony Girony, Rzymu Ciampino oraz na Korfu i Maltę. Irlandzki przewoźnik kasuje natomiast rejsy z Poznania do Castellon oraz zawiesza loty do Ovdy.

Wizz Air zamykając swoją bazę operacyjną w Poznaniu, likwiduje też połączenia do Dortmundu, Rejkiawiku, Birmingham, Malmo Sztokholmu

Łódź

Po zimowej przerwie Ryanair wznawia loty z Łodzi do Aten. Przewoźnik nie zaplanował jednak żadnych nowych tras z łódzkiego lotniska na sezon letni.

Rzeszów

Po zimowej przerwie Ryanair ponownie zaoferuje pasażerom loty z Rzeszowa do Aten. Irlandzki przewoźnik kasuje za to połączenie z rzeszowskiego lotniska do Glasgow Prestwick.


W okresie wakacyjnym z Rzeszowa realizowane będą loty czarterowe do Burgas, Korfu, Zakhyntos, Rodos, Kreta, Antalia oraz (nowość) Bodrum.

Lublin

W sezonie letnim Ryanair ponownie poleci z Lublina do Dublina. Irlandzki przewoźnik zawiesza natomiast loty do Londynu Stansted. Wizz Air planuje zwiększyć częstotliwość rejsów z lubelskiego lotniska do Londynu Luton, ale nie planuje uruchomienia nowych tras. 

Na początku kwietnia wystartuje nowe połączenie TUIfly z Lublina do Antwerpii. Od kwietnia linie lotnicze LOT zwiększą częstotliwość rejsów między Lublinem a Warszawą.

Szczecin

W kwietniu Ryanair uruchomi nowe połączenie krajowe między Szczecinem a Krakowem. Linie lotnicze SAS ponownie pojawią się na szczecińskim lotnisku - skandynawski przewoźnik zaoferuje pasażerom loty do Kopenhagi. Norwegian rezygnuje z lotów między Szczecinem a Oslo.

Bydgoszcz

Wraz z wejściem w życie letniego rozkładu Ryanair wznowi loty do Glasgow Prestwick, skasuje natomiast połączenie z Bydgoszczy do Dusseldorfu Weeze. 

LOT przywróci pod koniec kwietnia połączenie z Bydgoszczy do Lwowa - loty realizowane będą dwa razy w tygodniu w godzinach nocnych.

Olsztyn-Mazury

Lotnisko Szymany zyska w sezonie letnim krajowe połączenie - LOT uruchomi sezonowe loty między Krakowem a Olsztynem. Po przerwie powracają także rejsy do Lwowa. W okresie wakacyjnym realizowane będą loty czarterowe do Burgas.

Zielona Góra

Z Zielonej Góry dalej będzie można polecieć liniami LOT do Warszawy. W okresie wakacyjnym Onur Air będzie realizował czarterowe przeloty do Antalyi.gość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie