×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław uruchomił chatbota


Port Lotniczy Wrocław jako pierwszy port w Polsce zdecydował się na uruchomienie chatbota.


Chatbot, czyli wirtualny przewodnik na urządzenia mobilne, ułatwi pasażerom planowanie swojej podróży i poruszanie się po lotnisku - czytamy w informacji prasowej.

Jak skorzystać z narzędzia? Wystarczy być posiadaczem popularnej aplikacji Messenger i wpisać hasło: "Port Lotniczy Wrocław".

Następnie już sam chatbot pomoże w rozwiązaniu naszych problemów - wyszuka połączenia lotnicze, wyśle powiadomienia o statusie naszego lotu, znajdzie transport lub miejsce parkingowe, podpowie również, gdzie na lotnisku zrobić zakupy i wypić kawę.

Jest intuicyjny w obsłudze i zawiera naprawdę bogatą bazę informacji – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Chatbot to użyteczne, bardzo praktyczne narzędzie, ponieważ wszystkie informacje znajdują się tu w jednym miejscu i są łatwo dostępne poprzez urządzenia mobilne, z których korzysta już zdecydowana większość pasażerów – dodaje.

Chatbot odpowiada w sumie na kilkaset pytań najczęściej zadawanych przez pasażerów. Ta rozbudowana lista została opracowana na podstawie danych zebranych od personelu lotniskowego, pytań zadawanych na Facebooku, a także analizy informacji, których szukają użytkownicy strony internetowej portu. Ponadto chatbot ułatwia zaplanowanie podróży, ponieważ dysponuje wyszukiwarką połączeń zintegrowaną z popularnym Skyscannerem. Dzięki temu można szybko porównać ceny i od razu kupić bilet na wybrany rejs.

fot. mat. prasowegość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie