Wrocław uruchomił chatbota

15 marca 2019 14:10
Port Lotniczy Wrocław jako pierwszy port w Polsce zdecydował się na uruchomienie chatbota.
Reklama
Chatbot, czyli wirtualny przewodnik na urządzenia mobilne, ułatwi pasażerom planowanie swojej podróży i poruszanie się po lotnisku - czytamy w informacji prasowej.

Jak skorzystać z narzędzia? Wystarczy być posiadaczem popularnej aplikacji Messenger i wpisać hasło: "Port Lotniczy Wrocław".

Następnie już sam chatbot pomoże w rozwiązaniu naszych problemów - wyszuka połączenia lotnicze, wyśle powiadomienia o statusie naszego lotu, znajdzie transport lub miejsce parkingowe, podpowie również, gdzie na lotnisku zrobić zakupy i wypić kawę.

- Jest intuicyjny w obsłudze i zawiera naprawdę bogatą bazę informacji – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Chatbot to użyteczne, bardzo praktyczne narzędzie, ponieważ wszystkie informacje znajdują się tu w jednym miejscu i są łatwo dostępne poprzez urządzenia mobilne, z których korzysta już zdecydowana większość pasażerów – dodaje.

Chatbot odpowiada w sumie na kilkaset pytań najczęściej zadawanych przez pasażerów. Ta rozbudowana lista została opracowana na podstawie danych zebranych od personelu lotniskowego, pytań zadawanych na Facebooku, a także analizy informacji, których szukają użytkownicy strony internetowej portu. Ponadto chatbot ułatwia zaplanowanie podróży, ponieważ dysponuje wyszukiwarką połączeń zintegrowaną z popularnym Skyscannerem. Dzięki temu można szybko porównać ceny i od razu kupić bilet na wybrany rejs.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy