×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air chce latać z Wielkiej Brytanii do Rosji


Wizz Air rozważa uruchomienie połączeń z Londynu-Luton do Rosji - potwierdził w rozmowie z FlightGlobal, Jozsef Varadi, prezes przewoźnika.


Spółka córka Wizz Air UK stara się uzyskać w ramach umowy bilateralnej między Wielką Brytanią a Rosją status przewoźnika uprawnionego do wykonywania regularnych połączeń między oba krajami. Zgodnie z obecnie obowiązująca umową tylko dwie linie lotnicze z każdego z krajów mogą wykonywać połączenia lotnicze na określonych w umowie trasach. Z Rosji latają dwie linie - Aeroflot i Pobeda, zaś z Wielkiej Brytanii tylko jedna - British Airways na trasach z Londynu do Moskwy i Petersburga. 


Wizz Air mógłby przejąć prawo do wykonywania operacji lotniczych po linii easyJet, która latała do Moskwy do kwietnia 2016 r. Orientacyjna data uruchomienia połączeń jest nieznana, według Varadiego mogłoby to się stać w najbliższych miesiącach lub nawet latach. 

Obecnie Wizz Air lata jedynie z Budapesztu do Moskwy i Petersburga na mocy umowy bilateralnej Węgier z Rosją. 

fot. mat. prasowe
gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie