Koniec monopolu w tajskim duty-free

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
28 lutego 2019 12:30
1 komentarz
To może być koniec monopolu firmy King Power w strefach handlowych na największych tajskich lotniskach. Zarządca państwowych lotnisk zatwierdził wytyczne dotyczące koncesji na sklepy duty-free i działania komercyjne na lotniskach. To pierwszy krok w stronę przełamania monopolu.
Reklama

Od lat największe tajskie sieci handlowe skarżą się, że obecny operator stref wolnocłowych, King Power, kontrolował ofertę sklepową oraz ceny na największych lotniskach w Tajlandii, a w szczególności w porcie Suvarnabhumi. Ceny te były wyższe nawet niż na lotniskach położonych w bogatszych krajach m.in. w Singapurze i Hongkongu.

Według agencji Reuters, zarządca lotnisk zaoferuje trzy licencje na zbliżającej się aukcji. Zainteresowanie udziałem w licytacji wyraziły m.in. Central Group i The Mall Group. Licencja firmy King Power kończy się w przyszłym roku. Nowe kontrakty mają obejmować sklepy bezcłowe i komercyjne, strefy sprzedaży żywności i napojów oraz punkty odbioru paczek.Sieć sklepów wolnocłowych King Power została stworzona w 1989 r. przez Vichaia Srivaddhanaprabha, tajskiego miliardera. Był on także od 2010 r. do swojej śmierci właścicielem klubu piłkarskiego Leicester City FC. Biznesmen zmarł tragicznie w katastrofie swojego śmigłowca w 2018 r.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_18306 2019-03-02 09:52   
gość_18306 - Profil gość_18306
I bardzo dobrze! Bo ceny tam były z kosmosu. W zasadzie do oglądania. Nawet dla boaczy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama