×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Globtroterzy jadą do Lublina. Pasazer.com też


Po raz pierwszy w Lublinie w najbliższy weekend (1-3.03) odbędzie się Festiwal Globtroterów "Dookoła świata". Portal Pasazer.com jest patronem medialnym wydarzenia, a nasz redakcyjny kolega poprowadzi warsztaty "Jak tanio zorganizować podróże lotnicze po świecie?" Od 13 lat w Centrum Kultury w Lublinie organizowane są spotkania z podróżnikami w cyklu „Dookoła świata”. Comiesięczne pokazy gromadzą coraz więcej chętnych, dlatego postanowiliśmy zorganizować trzydniowe święto miłośników podróży, na którym wystąpią globtroterzy z różnych stron Polski i z Lublina.

- Przez te wszystkie lata spotykałem tylu wspaniałych ludzi, którzy zaczęli spełniać marzenia o podróżowaniu i stało się ono dla nich sposobem na życie, że nie sposób nie podzielić się ich pasją i energią w mieszkańcami Lubelszczyzny. Chcemy promować wyjazdy organizowane na „własną rękę”, podpowiadamy jak to zrobić i zachęcamy do dzielenia się doświadczeniem, bo coraz więcej osób docenia taką formę spędzania czasu wolnego – mówi Tomasz Zawadzki, pomysłodawca spotkań i współorganizator Festiwalu Globtroterów.


W tę niezwykłą podróż zabiorą widzów m.in.:

∙ Michał Cessanis – zastępca redaktora naczelnego miesięcznika National Geographic Traveler, autor telewizyjnej serii podróżniczej „48 godzin” w Dzień Dobry TVN, przekona, że Chiny oferują nieskończoną ilość tajemnic do odkrycia. I wciąż się zmieniają. Dlatego z każdym kolejnym razem smakują zupełnie inaczej.
∙ Piotr Tomala - himalaista z Lublina, zdobywca dwóch ośmiotysięczników, Cho Oyu w Tybecie i Broad Peak w Pakistanie, poprowadzi uczestników na K2.
∙ Marek Tomalik – znawca i pasjonat Australii, dziennikarz prasowy i radiowy, odsłoni tajemnice fascynującego piątego kontynentu.

Ponadto w programie wyprawa na plantacje kawy w Brazylii (Marcin Rzońca), pościg za jednorożcem w Jordanii (Dorota Zaniuk) i próba odgadnięcia fenomenu Korei Południowej (Tomasz Zawadzki). Trzy dni festiwalu to poza prezentacjami podróżniczych wypraw do różnych zakątków świata, również wystawa fotografii „W cieniu Everestu” Magdaleny Lassoty, warsztaty i filmy. 

W trakcie warsztatów nasz redakcyjny kolega praktycznie doradzi w kwestiach organizacji własnego wyjazdu do każdego zakątka globu. Marek Stus, redaktor pasazer.com, poprowadzi warsztat „Jak tanio zorganizować podróże lotnicze po świecie?”. 

Dorota Zaniuk, pilotka egzotycznych wycieczek zagranicznych, podpowie: Jak przygotować się do podróży? 

Pełny program dostępny jest pod linkiem. Bilety na wszystkie wydarzenia w cenie 5 zł dostępne w kasie CK. 

Organizatorem jest Edukacja Kulturalna-Studium Kultury, Centrum Kultury w Lublinie. gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie