" />

Globtroterzy jadą do Lublina. Pasazer.com też

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
27 lutego 2019 12:43
3 komentarze
Po raz pierwszy w Lublinie w najbliższy weekend (1-3.03) odbędzie się Festiwal Globtroterów "Dookoła świata". Portal Pasazer.com jest patronem medialnym wydarzenia, a nasz redakcyjny kolega poprowadzi warsztaty "Jak tanio zorganizować podróże lotnicze po świecie?" 
Reklama

Od 13 lat w Centrum Kultury w Lublinie organizowane są spotkania z podróżnikami w cyklu „Dookoła świata”. Comiesięczne pokazy gromadzą coraz więcej chętnych, dlatego postanowiliśmy zorganizować trzydniowe święto miłośników podróży, na którym wystąpią globtroterzy z różnych stron Polski i z Lublina.

- Przez te wszystkie lata spotykałem tylu wspaniałych ludzi, którzy zaczęli spełniać marzenia o podróżowaniu i stało się ono dla nich sposobem na życie, że nie sposób nie podzielić się ich pasją i energią w mieszkańcami Lubelszczyzny. Chcemy promować wyjazdy organizowane na „własną rękę”, podpowiadamy jak to zrobić i zachęcamy do dzielenia się doświadczeniem, bo coraz więcej osób docenia taką formę spędzania czasu wolnego – mówi Tomasz Zawadzki, pomysłodawca spotkań i współorganizator Festiwalu Globtroterów.


W tę niezwykłą podróż zabiorą widzów m.in.:

∙ Michał Cessanis – zastępca redaktora naczelnego miesięcznika National Geographic Traveler, autor telewizyjnej serii podróżniczej „48 godzin” w Dzień Dobry TVN, przekona, że Chiny oferują nieskończoną ilość tajemnic do odkrycia. I wciąż się zmieniają. Dlatego z każdym kolejnym razem smakują zupełnie inaczej.
∙ Piotr Tomala - himalaista z Lublina, zdobywca dwóch ośmiotysięczników, Cho Oyu w Tybecie i Broad Peak w Pakistanie, poprowadzi uczestników na K2.
∙ Marek Tomalik – znawca i pasjonat Australii, dziennikarz prasowy i radiowy, odsłoni tajemnice fascynującego piątego kontynentu.

Ponadto w programie wyprawa na plantacje kawy w Brazylii (Marcin Rzońca), pościg za jednorożcem w Jordanii (Dorota Zaniuk) i próba odgadnięcia fenomenu Korei Południowej (Tomasz Zawadzki). Trzy dni festiwalu to poza prezentacjami podróżniczych wypraw do różnych zakątków świata, również wystawa fotografii „W cieniu Everestu” Magdaleny Lassoty, warsztaty i filmy.

W trakcie warsztatów nasz redakcyjny kolega praktycznie doradzi w kwestiach organizacji własnego wyjazdu do każdego zakątka globu. Marek Stus, redaktor pasazer.com, poprowadzi warsztat „Jak tanio zorganizować podróże lotnicze po świecie?”.

Dorota Zaniuk, pilotka egzotycznych wycieczek zagranicznych, podpowie: Jak przygotować się do podróży?

Pełny program dostępny jest pod linkiem. Bilety na wszystkie wydarzenia w cenie 5 zł dostępne w kasie CK.

Organizatorem jest Edukacja Kulturalna-Studium Kultury, Centrum Kultury w Lublinie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_04510 2019-03-01 08:16   
gość_04510 - Profil gość_04510
Wreszcie ktoś pisze po polsku - 'patron medialny'. W innych polskich mediach grasują 'media patroni', 'mile nautyczne', 'deki' i tak dalej. Brawo portal!
gość_9b09b 2019-02-28 14:19   
gość_9b09b - Profil gość_9b09b
@gość_89b60: Z Lądka Zdroju! :D
gość_89b60 2019-02-28 09:37   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
Byłoby lepiej, gdyby przylecieli, a nie przyjechali. Problem z tym, że nie za bardzo jest skąd ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama